Enne reisi – alustame vaikselt ja rahulikult (1.osa)

Reisieelne kontrollnimekiri: „KODU“

 1. Kasta oma toataimi/aia taimi. Kui teil on majahoidja või naaber neid kontrollimas, jätke neile selged juhised.
 2. Kontrollige oma hoovi. Kas aiakuur on lukus? Kas kõik on ära pandud? Te ei soovi varastele kutset edastada, jättes redeli või tööriistad nähtavale.
 3. Tühjendage külmkapp. Sööge või visake ülejäägid ja kiiresti riknevad tooted. Kui lähete pikale reisile, võiksite energia säästmiseks külmiku puhastada ja vooluvõrgust lahti ühendada.
 4. Vaata ka sahver üle. Mädanevad kartulid lõhnavad uskumatult rämedalt. Kui sibul, kartul, küüslauk või muud esemed on liiga kaua seisnud, visake need enne lahkumist ära või komposti.
 5. Hoolitse oma lemmikloomade eest. Kui teie lemmikloomad viibivad teie äraoleku ajal majas, veenduge, et neil oleks värske toit ja vesi, samuti puhtad liivakastid või puurid. Kontrollige maja, et veenduda, et nad ei satuks millessegi ohtlikku. Jätke üksikasjalikud juhised oma lemmikloomahoidjale.
 6. Võtke ühendust oma häirefirmaga. Kui teil on turvasüsteem, andke neile teada lahkumise kuupäevad, samuti majahoidja või naabri nimi ja number.
 7. Seadke oma tuledele taimer. Teine sissemurdmistõrjevahend on võltsteleviisor, mis on väike pistikseade, mis simuleerib televiisori virvendust.
 8. Teavitage oma krediitkaardifirmasid oma reisiplaanidest. Vastasel juhul võivad nad teie kaardi eksikombel pettuseks märgistada, kui nad näevad, et seda kasutatakse teises riigis.
 9. Peske, kuivatage ja voltige pesu kokku. Ärge unustage viimast pesumasinasse piilumist.
 10. Jagage oma reisiplaane ja majavõtit usaldusväärse naabri või sõbraga. Kunagi ei tea, mis võib juhtuda, kui oled ära, seega on mõistlik anda vähemalt ühele inimesele juurdepääs oma majja.
 11. Programmeerige oma termostaat. Seadke kuumus vähemalt 10 kraadini (torude külmumise vältimiseks).
 12. Lülitage veesoojendi välja või seadke see miinimumtemperatuurile. Kui olete hommikuse duši all käiv inimene, võite oodata, et seda teha vahetult enne lahkumist.
 13. Ühendage seadmed, näiteks röster ja kohvimasin, vooluvõrgust lahti.
 14. Sulgege rulood või kardinad. See muudab teie maja turvalisemaks ja aitab reguleerida sisetemperatuuri.