Enne reisi – mida peaksin kaasa pakkima (2.osa)

Reisieelne kontrollnimekiri: reisi põhialused

 1. Kontrollige oma retsepte. Kas teil on kogu reisi jaoks piisavalt retseptiravimeid (lisaks igaks juhuks veidi lisa)? Kui ei, helistage võimalikult kiiresti apteeki.
 2. Kontrollige veel kord oma pardakaarte ja marsruuti. Seisin kunagi lennujaama check-in sabas ühe häiritud pere taga, kes oli ostnud piletid valeks päevaks: 6. detsembri (12-6) asemel 12. juuniks (6.-12.). Ärge laske sellel endaga juhtuda!
 3. Kontrollige oma sihtkoha reisinõudeid. Kui teie sihtriik nõuab teatud vaktsineerimisi, viisasid, saabumismaksu või teatud arvu tasuta lehekülgi teie passis, soovite seda enne lahkumist teada.
 4. Pange oma pass kindlasse kohta. Te ei taha seda meeletult enne lahkumist jahtida. Võib-olla soovite selle asetada samasse kohta, kus asuvad muud viimase hetke hädavajalikud asjad: päikeseprillid, telefonilaadija jne.
 5. Printige kogu reisiteave/-dokumendid. Ärge lootke juhiste, broneeringute ja muu olulise teabe saamiseks ainult oma telefonile või muule seadmele! Patareid surevad ja elektroonika varastatakse.
 6. Skaneerige või pildistage oma pass, juhiluba ja krediitkaardid. See võib aidata teil kiiremini asendusi hankida, kui peaksite originaalid kaotama.
 7. Lugege oma reisikindlustuse dokumente. Teame, et see pole just põnev, kuid väga oluline on oma poliis läbi lugeda, et teaksite, mida see hõlmab, ja mõistaksite, mida peate nõude esitamiseks tegema.
 8. Ostke reisikindlustus, kui te pole seda veel teinud. Isegi kui lahkute järgmisel päeval, ei pruugi olla liiga hilja ennast ja oma reisi kaitsta! Reisikindlustuse saate osta igal ajal enne oma väljalennukuupäeva, kuigi teie plaanivalik võib olla piiratud, kui ootate viimase hetkeni. Kui soovite plaani, mis sisaldab väärtuslikke reisi tühistamise ja katkestamise soodustusi, samuti olemasolevate tervisehäirete soodustusi, peaksite ostma reisikindlustuse võimalikult varakult.
 9. Võtke veidi sularaha välja. Väikesed kupüürid on kasulikud jootraha andmiseks.
 10. Kontrollige oma pangakontosid. Veenduge, et teie pangakonto ja krediidilimiidid oleksid puhkusekulutustega toimetulekuks valmis.
 11. Vajadusel leppige kokku sõit lennujaama. Kabiini- ja sõidujagamisteenused võimaldavad teil sageli pealetulemise eelnevalt kokku leppida.
 12. Registreeru oma lennule. Kui teie lennufirma lubab teil registreeruda Internetis, tehke seda. Registreeritud pagasi eest saab ka ette maksta.
 13. Laadige kogu oma elektroonika. Keegi ei taha lennujaama laadimisjaamas võõraste inimestega küünarnukist küünarnukini seista.