Mida pakkimisel jälgida ning miks seda teha?

Kotid võivad palju öelda reisijate kohta, kes neid lohistavad, veerevad ja kaasas kannavad.

Kogenematud matkajad võivad maadelda kangekaelsete kohvrite või ääreni pakitud ülisuurte kohvritega, tirides need parkimismajast registreerimisletti. Kogenumad maailmarändurid tõmbavad tõmblukku klanitud, veerevate kottidega, mis on disainitud nii, et need mahuksid kenasti pea kohal olevatesse lahtritesse. Ja me kõik oleme näinud säästlikku reisijat, kes on pakkinud oma asjad kleeplindiga kaetud kottidesse, mis on vanemad kui lennundus ise.

Reisijate kohta on lihtne teha kiireid hinnanguid ainuüksi nende pagasi põhjal, kuid alles siis, kui nende pagas on lahti võetud või kleeplint lahti keritud, kuni me näeme, kui asjatundlikud nad võivad reisida. Jah, tõend on pakendis.

Kuigi optimaalsed kott ja pakkimisviisid erinevad sõltuvalt marsruudist, eelarvest ja muust, on mõned peaaegu universaalsed juhised, mida saate järgida, et muuta elu lennujaamas ja hotellitoas mugavaks, kui elate kohvrist väljas.

Siin nad on…

1. Pakkige meelerahu.

Olenemata sellest, kui hoolikas olete õige riidekapi valimisel ja sorteerimisel, ei saa te jätta kuulamata seda pisikest häält oma kuklas: mis saab siis, kui teie laitmatult pakitud kott läheb kaotsi, saab kahjustada või isegi viibib? Teie esimene samm asjatundliku reisija pakkimisel on valida Allianz Global Assistance’i reisikindlustusplaan, mis pakub pagasi hilinemise hüvitist, mis võib teile hüvitada hädavajalikud esemed, kui olete minimaalsest ajast eraldatud. Otsige ka kadunud/kahjustatud koti hüvitist, mis hüvitab teile remondi- ja asenduskulud, võttes arvesse teie individuaalses reisikindlustuse plaanis täpsustatud üksikasju.

Võite olla üllatunud, kui enesekindlalt te sammute väljakul alla, teades, et teie baasid on reisikindlustusega kaetud, isegi kui tassite oma laste Paw Patroli ja Minnie Mouse’i kotte (sest nende käed hakkasid lennujaama sissepääsu juures valutama). 1, 2 Enne kui jätkate meie pakkimisnõuannete lugemist, leidke mõni minut reisikindlustuse plaani leidmiseks.

2. See on kotis

On aeg katkise tõmbluku ja kulunud servadega must kohver pensionile jätta. Kaasaegsed pagasikujundused hõlmavad jagatud sektsioone, surverihmasid, 360-kraadiseid rattaid ja isegi digitaalseid jälgimissilte.3

Kui pakite käsipagasi, veenduge, et see vastaks lennufirma käsipagasi reeglitele, sest lennufirmad karmistavad jõustamist. (Ja kui tunnete end eriti seiklushimulisena – või soovite lihtsalt kohaldatavaid pagasitasusid vahele jätta või neid alandada – proovige pakkida kõik vajalik käsipagasisse.)

3. Kaaluge survekotte

Mitmed ettevõtted toodavad plastikust reisikompressioonkotte, mis aitavad suuremahulistest riietest rullimise teel õhku eemaldada (tolmuimejat pole vaja). Reisijate hinnangud on erinevad.4 Mõned ütlevad, et see on parim viis kohvri pakkimiseks, sest tagasiteel saab pakkida palju rohkem ja kasutada kotte määrdunud riiete hoidmiseks. Saate isegi riideid kotis pesta, kui lisate vett ja seepi ning seejärel raputage ja masseerite. Teised arvustajad hoiatavad, et tihenduskotid kortsutavad õhukesi kangaid ning need võivad muuta liiga palju pakkimise lihtsaks ja lõppeda ülekaalulise kotiga.

4. Harjutage reeglit 1-2-3-4-5-6

Siin on üks lihtsamaid ja parimaid kohvrite pakkimise näpunäiteid, mida oleme kuulnud.4 Nädala pikkuse reisi jaoks pakkige:

1 müts

2 paari kingi

3 paari pükse või seelikuid

4 särki

5 paari sokke

6 komplekti aluspesu

Seda loendit saab muuta vastavalt teie vajadustele ja reisi iseloomule. Näiteks ärireis nõuab teistsugust garderoobi kui kruiis. Ja võib-olla oled sa kaks särki päevas inimene, lihtsalt sellepärast. Kuid see on hea koht alustamiseks, kui te pole kindel, kui palju riideid pakkida.

5. Kontrollige oma silte

Kangas on reisiks asju pakkides oluline. Otsige materjali, mis on kortsumis- ja plekikindel, püsib pärast mitut kandmist värske lõhnana ja kuivab kiiresti. Näiteks kui olete kampsun, lisage mõni niiskust imav riietus. Kui Tortuga Backpacks küsis ekspertidelt parimaid reisipakkide näpunäiteid, mainisid mitmed kangavalikuid: kerge meriinovill ülerõivasteks, kiiresti kuivav sünteetika aluspesuks ja SmartWool sokid.

6. Valige reisipalett

Pakitavate rõivaste hulga vähendamiseks järgige ranget värvipaletti: neutraalsete värvide alus, nagu must ja hall, ning seejärel üks aktsentvärv, nagu punane või violetne. Mõnest põhiosast saate kokku panna nädala jagu erinevaid rõivaid. Pakkige kingad, mis täiendavad iga riietust.

7. Tehke tegelikkuse kontroll

Rullterade toomine kruiisilaastudele. Või mahukate talvevarustuse (sealhulgas räätsade) pakkimine, kui teie marsruut võimaldab Great Outdoorsiga tutvumiseks aega vaid 45 minutit. Oleme seda kõike kuulnud. Ja jõuame samale järeldusele: teie reisirutiin peegeldab teie kodust rutiini, nii et pakkige vastavalt. See ei tähenda supelkostüümi nihutamist, kui ootate hotelli mullivannis terapeutilist leotamist, kuid see tähendab, et mõtlete kaks korda, enne kui panete kotti esemed, mida te iga päev ei kasuta.

8. Rulli, rulli, rulli

Riiete rullimine on üks tuntumaid kohvrite pakkimise näpunäiteid ja seda mõjuval põhjusel. Riiete rullimine säästab ruumi, vähendab kortsumist ja hõlbustab riiete leidmist kohvrist. Aga kas sa tõesti tead, kuidas rullida? Et T-särkidest saaks korralikud puuvillased burritod, proovi militaarrullitehnikat. Reisiblogija Michael Tieso astub sammu edasi ja paneb oma riiete ümber kummikud.5

9. Asendage materjal digitaalse vastu

Raamatud on mahukad, kuid baidid ei kaalu midagi. Kui võtate kaasa telefoni või muu mobiilseadme, kaaluge oma reisi jaoks kaartide, tõlkerakenduste, reisijuhtide ja lugemismaterjali allalaadimist. Üks erand on reisidokumendid. Kuigi on hea mõte salvestada oma passi ja teekonna digitaalsed koopiad telefoni, peaksite pakkima ka paar trükitud versiooni.

10. Koguge tegevuskomplektid

Me ei räägi Mad Libsidest ja nähtamatu tindiga pusleraamatutest (kuigi need on lõbusad). Parim viis kohvri pakkimiseks ja selle reisi ajal korras hoidmiseks on kasutada väiksemaid kotte riiete eraldamiseks: üks komplekt näiteks ujumiseks ja teine ​​​​harjutuste jaoks.

11. Ei ole kulumise jaoks halvem

Kui olete kõiki neid näpunäiteid proovinud ja te ei saa ikkagi kotil olevat tõmblukku sulgeda, proovige seda: võtke välja oma mahukamad riided – olgu selleks bleiser või vihmamantel – ja kandke seda lennukis, kui ilm lubab. (Villane mantel ei pruugi olla hea idee, kui lahkute Miamist.) Ärge unustage ka neid lisataskuid täita.

12. Võtke proovisõiduks kaasa terve kohver

Kas arvate, et olete oma kohvri saanud võimalikult kergeks? Kandke oma kohvrit mõnda aega käepidemest. Rullige seda tänaval üles ja alla. Proovige seda trepist üles ja alla vedada. See harjutus näitab teile, mis tunne on tegelikult oma kotiga reisida. Kui leiate end kurnatud või pettunud, peate koormust kergendama.