Alicante

Alicante on Hispaania idarannikul asuv linn, mis on üks populaarsemaid turismisihtkohti Valencias. See on piirkonna peamine linn ning samuti üks Hispaania kõige suuremaid sadamaid.

Alicante’i ajalugu ulatub tagasi enam kui 7000 aasta tagasi, kui siin elasid iirlased ja fosforiidikaevandused. Hiljem on linna valitsenud nii roomlased, maurid kui ka kristlikud monarhid. Alicante on kuulus oma kauni arhitektuuri, rikkaliku kultuuripärandi ja kuldsete liivarandade poolest.

Linna sümboliks on Santa Barbara kindlus, mis asub 166 meetri kõrgusel mäel ning pakub vaateid Alicante’ile ja Vahemerele. Kindlus pärineb 9. sajandist ning seda on laiendatud ja renoveeritud erinevate valitsuste poolt läbi ajaloo. Kindlus on avatud turistidele ja pakub huvitavaid ajaloolisi ekskursioone.

Mida Alicante külastamisel kindlasti vaadata

Alicante’i vanalinn, El Barrio, on tuntud oma kitsaste tänavate, ilusate hoonete ja kohaliku käsitööpoegade poolest. Vanalinnas on ka mitmeid baare ja restorane, kus saab nautida traditsioonilist Hispaania toitu ja veini. Väljaspool vanalinna asuvad suured kaubanduskeskused, nagu Plaza Mar 2 ja Gran Via, kus on saadaval kohalikud ja rahvusvahelised kaubamärgid.

Alicante’i kuulsaim rand on Postiguet, mis asub linna südames. See on suur liivarand, mis on avatud aastaringselt ja pakub mitmeid tegevusi, nagu päevitamine, ujumine, rannavõrkpall ja surfamine. Lisaks sellele on Alicante’i rannajoonel mitmeid teisi randu, nagu San Juan, Almadraba ja La Albufereta, mis kõik pakuvad suurepäraseid vaateid Vahemerele.

Kui soovite kogeda Alicante’i kultuuripärandit, külastage kindlasti Santa Maria basiilicat, mis pärineb 14. sajandist ja on üks Alicante’i kõige silmapaistvamaid religioosseid hooneid. Basiilika on rikkaliku ajalooga ning sisaldab mitmeid religioosseid artefakte, nagu pühakute skulptuurid, maalid ja vitraažaknad.

Alicante on ka kuulus oma festivalide poolest. Kõige tuntum neist on San Juan, mis toimub juuni lõpus ja tähistab suve algust. Sel ajal tänavad täituvad muusika, tantsu ja ilutulestikuga. Muud olulised festivalid on Moros y Cristianos, mis tähistab linnas valitsavate valitsemisaega, ning Las Hogueras de San Juan, mis tähistab suvepööripäeva ja toimub juuni lõpus. Sel ajal ehitatakse üles suured puuskulptuurid ja neid põletatakse hiljem maha. Festivalid on täis rõõmu, värvikat muusikat ja traditsioonilisi tänavaüritusi ning on kindlasti midagi, mida peaksite Alicante’is külastades kogema. Loe meie blogist, kuidas lennupiletite broneerimiselt säästa ning läbi selle kogeda kõike soodsamalt.

Lisaks sellele on Alicante ka ideaalne sihtkoht golfihuvilistele. Linna ümbruses on mitmeid suurepäraseid golfiväljakuid, millest mõned on disaininud kuulsad golfimängijad nagu Severiano Ballesteros ja Jack Nicklaus.

Mille poolest on Alicante tuntud?

Kui soovite oma külastusele lisada ka mõned külakogemused, siis võiksite külastada lähedal asuvat Tabarca saart. Saar on ainulaadne oma ajaloolise keskuse, kaunite randade ja kristallselge merevee poolest ning see on ideaalne paik lõõgastumiseks ja sukeldumiseks. Samuti on saadaval erinevad pakkumised, mille abil on võimalik madalhooajal seda linna soodsalt külastada.

Alicante on ka kuulus oma gastronoomia poolest. Linnas on mitmeid restorane, mis pakuvad traditsioonilist Valencian toitu, nagu paella, gazpacho ja Horchata, mis on kohalik taimetoidujook. Samuti on linna ümbruses mitmeid viinamarjaistandusi, mis toodavad kohalikke veine, nagu Monastrell ja Tempranillo.

Lõpetuseks võib öelda, et Alicante on kindlasti üks Hispaania kõige põnevamaid linnu, mis pakub rikkalikku kultuuripärandit, ilusat arhitektuuri, suurepäraseid randu ja maitseelamusi. Kui otsite ideaalset kohta, kus veeta oma järgmine puhkus, siis peaksite kindlasti kaaluma Alicante’i kui üht oma valikuid.

Milliste hindadega peaksin Alicantes arvestama?

Mõned üldised hinnad, mis võivad aidata teid oma reisiplaani koostamisel, on järgmised:

Ööbimine:

  • Keskmine hotellihind kahele inimesele on vahemikus 60-120 eurot öö kohta, sõltuvalt hotelli asukohast ja hooajast.
  • Keskmine hostelihind on umbes 20-30 eurot öö kohta inimese kohta.
  • Airbnb majutuse hinnad varieeruvad sõltuvalt asukohast ja majutusvõimalustest, kuid keskmine hind kahele inimesele on umbes 40-60 eurot öö kohta.

Transport:

  • Taksohind linna ja lennujaama vahel on umbes 20-25 eurot.
  • Ühistranspordi ühekorra pilet maksab umbes 1,50 eurot.
  • Keskmine auto rendihind on umbes 20-40 eurot päevas, sõltuvalt autotüübist ja hooajast.
  • Lennupiletid Eestist on tavaliselt suurusjärgus 150-250 eurot.

Vaatamisväärsused:

  • Santa Barbara kindluse külastamine on tasuta.
  • Basiilika külastamise hind on umbes 5-6 eurot inimese kohta.
  • Muuseumide piletihinnad varieeruvad sõltuvalt muuseumist, kuid keskmine hind on umbes 4-8 eurot inimese kohta.

Kokkuvõttes võib öelda, et Alicante’i hinnad on võrreldavad teiste turismisihtkohtadega Hispaanias. Kui soovite säästa raha, võite kaaluda odavamat majutust, nagu hosteleid või Airbnb-d, ja kasutada ühistransporti. Samuti võite leida soodsamaid hindu vaatamisväärsuste külastamiseks, kui ostate piletid internetist ette või külastate neid väljaspool hooaega.