Amsterdam

Amsterdam, Hollandi pealinn! Tänapäeval elab linnas veidi üle 790 000 elaniku ja see on riigi suurim linn. Amsterdam asub provintsis “Noord-Holland”, mis asub läänes. See on üks populaarsemaid sihtkohti Euroopas, kuhu tuleb aastas üle 4,5 miljoni turisti.

Amsterdamil on suur ajalugu. See on väga ainulaadne oma suure ja puutumatu ajaloolise keskuse poolest. Sellel on rikkalik arhitektuuriajalugu, kus domineerib vesi. See on kohtumispaik kõikidele erinevatele kultuuridele üle maailma ja suhtub külastajatesse tervitavalt. Tuntud oma muuseumide, punaste laternate piirkonna, kohvikute, aga ka paljude söögi- ja joogikohtade ning ööelu poolest. See isegi väidab end olevat “Euroopa geipealinn”. Seetõttu võib leida palju hotelle ja hosteleid erinevates kohtades, hinna-kvaliteedi suhte ja õhkkonnaga.

See on ilus ja romantiline linn oma antiiksete majade, armsate sildade, kuulsate kanalitega ja loomulikult maailmatasemel vaatamisväärsustega!

See on teie tasuta Amsterdami linnajuht! Kanalite, muuseumide ja tulpide poolest kuulus Amsterdam on atraktiivne linn, mida külastada igal aastaajal. Vaatamata kurikuulsatele kohvikutele ja punaste laternate piirkonnale on see ka pere sihtkoht ja sobib suurepäraselt igas vanuses paaridele. Siin on meie isiklikud soovitused…

Mille poolest on Amsterdam tuntud?

Kanalid – nad on Amsterdami tõeline staar ja veetsime tunde lihtsalt mööda kanaliradu jalutades. Igal kanalil on sarnasusi järgmisega, kuid need on kõik erinevad. Mööda munakivisillutisega radu jalutades näete vapustavaid ehitisi ja saate osa sellest, milline on elu Amsterdamis. Olge siiski jalgratturite ees ettevaatlikud, nad ei halasta, kui olete rattateel! On palju kanalikruiise, mida saate nautida, et orienteeruda, kuid eelistasime lihtsalt kõndida.

Anne Franki maja – kui olete puhkusel ja veedate mõnusalt aega, ei pruugi see tunduda selline koht, mida soovite külastada, ja pole kahtlustki, et see häirib. Asjaolu, et hoone on siiski alles, ja asjaolu, et Anne Franki lugu siin natside eest peitmisest on tänapäevalgi sama võimas kui kunagi varem, teeb sellest muuseumist Amsterdami kohustusliku vaatamise. See asub aadressil 267 Prinsengracht, Westermarktist kohe ümber nurga.

Punaste laternate piirkond – veidral kombel on see tänapäeval turismimagnet. Punaste laternate piirkond asub pearaudteejaama lähedal, otse kesklinna läbiva trammitee kõrval. See ei ole koht, kus me tahtsime palju aega veeta, kuid olime uudishimulikud, et näha, milline see on. Piirkonnas on öösiti väga kiire tempo ja seal on restorane, baare, klubisid ja loomulikult seisid neis kuulsad punaselt valgustatud aknad nappi riietatud naistega. Kuid mitte lastele!

Meie soovitused mida Amsterdamis kindlasti teha!

Lilleturg – tehke sinna reis ja teid lummab värvimeri igal aastaajal. Saate osta oma tulpe suveniiridena või lihtsalt ringi sirvida ja lillelõhnasid nuusutada. Pole mingit survet midagi osta, nii et saate lihtsalt veeta aega, vaadates saadaolevat. Kui soovite siiski osta, on müügilettide hoidjad kõik väga teadlikud ja aitavad hea meelega – enamik räägib suurepäraselt inglise keelt. Turg asub Singeli kanalil Koningspleini ja Muntpleini vahel.

Rembrandti majamuuseum (Rembrandthuis) – maalikunstnik ei olnud algselt Amsterdamist, vaid elas ja töötas selles majas 20 aastat. See on põnev ülevaade sellest, kuidas ta sel ajal elas ja tänu dokumentidele, mida peeti tema asjade mahamüümisel, on taastatud selliseks, nagu ta seal elas. Sees näete kõiki peamisi ruume, sealhulgas tema stuudiot, ja see on külastamist väärt. See asub aadressil Jodenbreestraat 4 Waterloopleini lähedal.

Milliste hindadega arvestada Amsterdamis?

Soovime enda lugejatele anda maksimaalselt hea ülevaate sellest, kui palju reaalselt asjad Amsterdamis maksavad. Olgu selleks lihtne söömine kohvikus või hoopis toidupoe külastus. Järgnevast tabelist leiate enda jaoks vajaliku informatsiooni.

Kui olete endale aga otsimas hotelli, siis parimad hotellide pakkumised leiad siia vajutades!