Ateena

Ateena on Kreeka pealinn ning üks vanimaid linnu maailmas, mida tuntakse ka antiikmaailma sünnikohana. Ateena on täis ajaloolisi vaatamisväärsusi, ilusat arhitektuuri, maitsvat toitu ja meeldivat atmosfääri.

Üks tuntuimaid vaatamisväärsusi Ateenas on Akropolis – mägi, millel asub tuntud kreeka templikompleks, sealhulgas Parthenon. Akropolist peetakse Kreeka ajaloo ja kultuuri sümboliks. Samuti saab Ateenas külastada Akropoli muuseumi, kus on väljas templi säilmed ja muud arheoloogilised leiud.

Teine populaarne turismiobjekt on Plaka – piirkond Ateena vanalinnas, kus saate jalutada mööda vanu tänavaid, külastada käsitöö- ja suveniiripoode ning nautida Kreeka toitu ja veine. Samuti on Plaka läheduses tuntud Monastiraki turutänav, kus on palju lette, kus müüakse kohalikke tooteid ja suveniire.

Ateena lähedal asuvad Piraeuse sadam ja lähedalasuva Saroni lahe rannikud, kus saab nautida mereandidega täidetud õhtusööke, ujuda ja päevitada. Ateenas on ka palju kohvikuid, baare ja ööklubisid, eriti Gazi piirkonnas, mis on tuntud oma ööelu poolest.

Mida Ateena teha?

Ateenas on palju tegevusi ja vaatamisväärsusi, mida külastajad saavad nautida. Mõned neist on järgmised:

 1. Akropolis – külastage Kreeka kultuuri ja ajaloo sümbolit ning vaadake Parthenonit, Propyleid ja teisi antiikseid ehitisi.
 2. Akropoli muuseum – see muuseum on pühendatud Akropolise leiudele ja sisaldab mõningaid kõige muljetavaldavamaid antiikskulptuure Kreekas.
 3. Plaka piirkond – Ateena vanalinn, kus saate nautida traditsioonilist Kreeka atmosfääri, külastada käsitöö- ja suveniiripoode ning nautida Kreeka kööki.
 4. Monastiraki turutänav – see on üks Ateena kuulsamaid turge, kus müüakse kohalikke tooteid, suveniire ja käsitööd.
 5. Hadriani kaar – rooma-aegne triumfikaar, mida peetakse üheks parimaks säilinud rooma-aegseks arhitektuuriks Kreekas.
 6. Panathinaikose staadion – see on esimene kaasaegse aja olümpiamängude korralduspaik ja see on avatud külastajatele.

Milliste hindadega Ateenas arvestada?

Ateena on Kreeka pealinn ja üks populaarsemaid turismisihtkohti Euroopas. Siin on mõned hinnad, mida võiksite oodata Ateenas:

 1. Majutus: Hotellide hinnad algavad umbes 30-40 eurost öö kohta, kuid kesklinnas ja turistidele populaarsetes piirkondades võivad hinnad olla kõrgemad.
 2. Toit: Lõuna söögikohad võivad maksta umbes 10-15 eurot, õhtusöögid restoranides võivad olla 20-30 eurot inimese kohta.
 3. Transport: Ühistranspordi piletid maksavad umbes 1,50-2 eurot ühe sõidu eest, taksosõidud on samuti suhteliselt odavad.
 4. Turismiatraktsioonid: Piletid turismiatraktsioonidele nagu Akropolis ja muuseumid võivad maksta umbes 20 eurot inimese kohta.
 5. Alkohol: Kreeka vein ja õlu on suhteliselt odav, veinipudeli hind restoranis võib maksta 10-20 eurot.

Kokkuvõttes võib öelda, et Ateenas on hinnad keskmiselt odavamad kui paljudes teistes Euroopa pealinnades, kuid siiski võivad olla kõrgemad kui Kreeka väiksemates linnades ja külades.