Belgrad

Belgrad on üks Euroopa vanimaid linnu, millel on rikas ajalugu, mis ulatub tagasi antiikajast. Linn asub Doonau ja Sava jõe suudmes ning on olnud oluline ristteel erinevate kultuuride ja tsivilisatsioonide jaoks. Soodsard reisid pole kunagi olnud nii kättesaadavad, broneeri juba täna.

Belgradi ajalugu ulatub tagasi rooma-aegsesse Serbi aladele, mis kandis nime Singidunum. Rooma impeeriumi langemise järel vallutasid linna germaani hõimud ja hiljem slaavi hõimud. Seejärel oli linna valduses Bulgaaria, Ungari ja Bütsantsi keisririigid. 12. sajandil sai Belgradist tähtis linn Ungari kuningriigis.

Mida Belgradis teha?

Belgrad on elav ja mitmekesine linn, mis pakub palju tegevusi ja vaatamisväärsusi. Siin on mõned asjad, mida Belgradis teha:

 1. Külasta Belgradi kindlust – Kalemegdani kindlust, mis asub Doonau ja Sava jõe suudmes, peetakse üheks linna kõige olulisemaks vaatamisväärsuseks. Kindluses asub ka Belgradi sõjamuuseum.
 2. Tutvu linna ajalooga – Belgradi rikkaliku ajalooga saab tutvuda mitmes muuseumis, näiteks Rahvusmuuseumis, ajaloo muuseumis või Nikoli Teslaga seotud muuseumides.
 3. Naudi rikkalikku kohvikukultuuri – Belgradis on palju erinevaid kohvikuid, mis pakuvad maitseelamusi ja rikkalikku kohalikku kohvikukultuuri.
 4. Naudi ööelu – Belgradi ööelu on kuulus üle maailma ning linnas on palju erinevaid ööklubisid ja baare, kus saab nautida muusikat ja lõbutseda.
 5. Külasta Ada Ciganlija järve – Ada Ciganlija on suur järveala, mis pakub mitmeid tegevusi, nagu ujumine, veespordialad, jalgrattasõit, jooksu- ja matkarajad ning söögikohad.
 6. Tutvu Savamala piirkonnaga – Savamala on piirkond, mis on tuntud oma kunstigaleriide, kohvikute ja baaride poolest ning pakub suurepärast võimalust linna elavat atmosfääri nautida.
 7. Külasta kohalikke turgusid – Belgradis on mitmeid turgusid, kus saab proovida kohalikke toite ja osta käsitööd ning suveniire.

Milliste hindadega peaksin Belgradis arvestama?

Belgrad on võrreldes teiste Euroopa linnadega suhteliselt odav sihtkoht. Siiski võivad hinnad varieeruda sõltuvalt sellest, millist tüüpi majutust, toidukohti või teisi teenuseid soovid kasutada. Allpool on toodud mõned näited hindadest, millega peaksid Belgradis arvestama:

 • Majutus: Hostelite ööbimine algab umbes 10 eurost öö kohta, keskmiselt maksab hotellitoa hind umbes 50-70 eurot öö kohta. Luksuslikumad hotellid võivad maksta kuni 200 eurot öö kohta.
 • Toit ja jook: Tavaline toidukord restoranis maksab umbes 5-10 eurot, kuid hind võib varieeruda sõltuvalt restorani tasemest. Kohvikutes ja tänavatoidu müüjatelt võib saada väga odavaid eineid, kus hind jääb alla 5 euro.
 • Transpordikulud: Ühistransport Belgradis on suhteliselt odav, ühe sõidu hind bussiga või trammiga maksab umbes 1 euro. Takso hind sõltub sõidu pikkusest ja ajast ning algab tavaliselt 1,5 eurost.
 • Vaatamisväärsused: Paljud Belgradi muuseumid ja vaatamisväärsused on väga odavad või tasuta. Näiteks Rahvusmuuseumi sissepääs maksab vaid paar eurot, samas kui Nikola Tesla muuseum on tasuta.

Üldiselt võib öelda, et Belgradis võib toidu, majutuse ja transpordi hindade poolest säästa võrreldes paljude teiste Euroopa linnadega. Kuid nagu igas teiseski linnas, võivad hinnad varieeruda sõltuvalt asukohast ja teenuste kvaliteedist, mida soovid kasutada.