Bratislava

Bratislava on Slovakkia pealinn ja suurim linn, mille ajalugu ulatub tagasi juba üle 2000 aasta. Siin on mõned põnevad faktid Bratislava ajaloo kohta:

 • Bratislava asutati juba Rooma impeeriumi ajal, 1. sajandil pKr. Siis kandis linn nime Gerulata.
  1. sajandil rajasid ungari hõimud linna kindluse, mis asus tänapäeva Bratislava lossi kohal. See oli linna keskuseks ja kaitseks peaaegu 200 aastat.
  1. aastal muutus Bratislava Ungari kuningate kroonimislinnaks ning linn arenes kunstilise ja kultuurilise keskusena. Sellest ajast alates kandis linn erinevaid nimesid nagu Pressburg, Pozsony ja Prešporok.
  1. sajandil sai Bratislavast Austro-Ungari impeeriumi oluline linna ja kaubanduskeskus. Linnas arendati tööstust ning ehitati uusi maju ja sildu.
 • Pärast Esimest maailmasõda muutus Bratislava Tšehhoslovakkia osaks ja sai uue nime, Bratislava. Seejärel arendati linna edasi kui Slovakkia poliitilist, kultuurilist ja majanduslikku keskust.
  1. aastal lagunes Tšehhoslovakkia rahvusriik kaheks riigiks, Tšehhiks ja Slovakiaks, ning Bratislavast sai uue riigi pealinn.

Tänapäeval on Bratislava tuntud oma ilusa ajaloolise vanalinna, rikkaliku kultuuripärandi ja elava atmosfääri poolest. Linnas on palju muuseume, galeriisid, baare ja restorane, mis pakuvad huvitavat ja meeldivat ajaviidet kõigile külastajatele.

Mida Bratislavas teha?

Bratislava on kaunis linn, mida külastades tasub kindlasti avastada selle ajaloolist vanalinna ja nautida kohalikku kultuuri. Pakkimisel jälgida kindlasti meie soovitusi, et midagi maha ei jääks.

Siin on mõned näpunäited selle kohta, mida Bratislavas teha:

 1. Jaluta vanalinnas – ajalooline vanalinn on tõeline pärl, kus saab nautida rikkalikku arhitektuuri ja ajaloolisi vaatamisväärsusi. Külasta kindlasti Peetri katedraali, Lossi väljakut, vanu linnamüüre, Primaati paleed ja teisi vanalinna vaatamisväärsusi.
 2. Proovi kohalikku kööki – Slovakkia köök on rikkalik ja maitsev ning Bratislavas saad sellest osa mitmel viisil. Külasta kohalikke toiduturge, proovi traditsioonilisi roogasid nagu Bryndzové halušky (kartulid juustuga) ja nautige kohalikke jooke, nagu Slivovica (ploomibrändi) või Kofola (kohalikku soodajooki).
 3. Külasta muuseume – Linnas on palju muuseume, mis kajastavad nii linna ajalugu kui ka kohalikku kunsti ja kultuuri. Külasta näiteks linnamuuseumi, Mihhaili torni muuseumi või kaasaegse kunsti muuseumi Danubiana.
 4. Tee jalutuskäik Donau ääres – Donau jõgi kulgeb Bratislava kesklinna lähedal ja pakub kaunist vaadet nii jõele kui ka ümbritsevatele mägedele. Tee jalutuskäik mööda jõeäärt või renti jalgratas ja sõida mööda kergliiklusteid.
 5. Naudi ööelu – Bratislava ööelu on elav ja mitmekesine, pakutakse erinevaid baare, ööklubisid ja pubisid. Peamised ööelu piirkonnad asuvad vanalinnas ja selle ümbruses.

Need on vaid mõned ideed, mida Bratislavas teha. Linnas on palju erinevaid tegevusi ja vaatamisväärsusi, mis sobivad erinevatele huvidele ja eelistustele.

Milliste hindadega peaksin Bratislavas arvestama?

Bratislava on võrreldes paljude teiste Euroopa linnadega suhteliselt odav sihtkoht. Siin on mõned hinnanäited, millega peaks arvestama:

 1. Majutus: Hotellide hinnad Bratislavas algavad tavaliselt umbes 30 eurost öö kohta, kuid saadaval on ka odavamaid võimalusi, nagu hostelid ja külalistemajad.
 2. Toit: Kohalikud toidud ja joogid Bratislavas on tavaliselt taskukohased. Restoranides võib ühe söögikorra hind olla 5-20 eurot sõltuvalt asukohast ja menüüst. Kohvikutes ja tänavatoidu müügikohtades pakutakse tavaliselt soodsamaid võimalusi.
 3. Transpordi: Ühistranspordi pilet Bratislavas maksab umbes 0,90-1,20 eurot. Takso hind sõltub kaugusest ja taksoteenuse pakkujast.
 4. Vaatamisväärsused: Enamik vaatamisväärsusi Bratislavas on tasuta või väga taskukohase hinnaga. Näiteks Peetri katedraali külastamine maksab 3 eurot ja Bratislava linnamuuseumi külastamine maksab 5 eurot.

Kokkuvõttes võib öelda, et Bratislava on võrreldes teiste Euroopa linnadega suhteliselt odav sihtkoht. Toidu- ja majutushinnad on tavaliselt taskukohased, samuti ka ühistranspordi ja vaatamisväärsuste hinnad. Siiski võivad hinnad erineda sõltuvalt asukohast ja hooajast.