Brüssel

Mitmekordse pealinnana (liidumaa, Belgia prantsuse kogukonna, flaami kogukonna ja Brüsseli pealinnapiirkonna pealinnana) on Brüssel ka Euroopa Liidu poliitiline ja administratiivne pealinn. Brüsseli pealinna piirkond, kus on prantsuskeelne enamus, kuid mis on kakskeelne, halduslikel eesmärkidel prantsuse-flaami keel, koosneb 19 omavalitsusest, sealhulgas Brüsseli linnast ja kus elab umbes miljon inimest.

Seda ümbritseb Flaami omavalitsuste vöö, kus hollandi keel on ametlikuks keeleks kogu valitsusasutuses. Kuus neist on tuntud kui omavalitsused „à facilité”, millel on eriline keeleline staatus, mille elanikud võivad küsida ametlike dokumentide prantsuskeelset tõlget (hinnanguline koguarv kogu aglomeratsioonis: 1,4 miljonit elanikku).

Brüssel on koduks paljudele välismaalastele, ühelt poolt Euroopa institutsioonide ja NATO kohaloleku ning teiselt poolt immigrantrahvastiku tõttu. Brüssel on üle maailma tuntud oma rikkaliku arhitektuuri- ja kunstipärandi poolest, kuid seal on ka mõned peened haljasalad parkide ja Forêt de Soignes’i läheduses.

See on teie tasuta Brüsseli linnajuht! Tänapäeval tuntakse linna kõige paremini Euroopa Parlamendi koduna, kuid Belgia pealinnas on näha palju enamat. Need on meie isiklikud soovitused selle kohta, mida näha.

Mille poolest on Brüssel tuntud?

Atomium – see veider monument pärineb aastast 1958 ja on iga päev külastamiseks avatud. See on üle 300 jala pikk ja sellel on üheksa suurt sfääri, mis on ühendatud torukujuliste vahekäikudega, mis moodustavad hiiglasliku raudkristallelemendi kuju. Sfääride sees on näitusepind, restoran ja avalikud ruumid, millest ülemisest avaneb kaunis vaade Brüsselile. Arvasime, et Atomium oli põnev külastada ja soovitame seda põhjalikult. Pole tähtis, mis sees tegelikult on, kuna struktuur ise on see, mis on kõige olulisem. Atomium asub Heyseli pargis Mini-Euroopa kõrval. Lähim metroojaam on Heysel/Heizel ja siin peatuvad ka avatud bussireisid.

Grand Place – see suur munakivisillutisega väljak on Brüsseli vana keskuse süda ja siinne arhitektuur on muljetavaldav. Vana raekoda on hoone, mis tõesti paistab silma, kuid ka kõik teised on vaatamist väärt. Väljakul on mõnus õhkkond ka kiirel päeval ning seda ümbritsevad restoranid ja baarid. Tule kindlasti öösel tagasi, et näha ka väljaku tulesid. Grand Place on ka maailmapärandi nimistus. Lähim metroopeatus on Bruxelles Central/Brussel-Centraal, kuid kui olete niikuinii kesklinnas, jälgige lihtsalt rahvast!

Meie soovitused mida Brüsselis kindlasti teha!

Kuninglik palee – see palee on Belgia parlamendi kodu ning seda kasutatakse ka riiklike vastuvõttude, kuninglike audientside ja kohtutseremooniate jaoks. See on avatud iga aasta juulist septembrini, kuid kui juhtute sel ajal Brüsselis viibima, on see reisi väärt ja sissepääs on tasuta. Kuninglik palee asub Parc de Bruxelles’i serval Place des Palais’l.

Toit ja õlu – Brüssel on kuulus mõlema poolest ja meie silmis on väljas söömine ja kohaliku õlle joomine sama oluline linna külastamise kui ka vaatamisväärsustega tutvumise juures. Kui sõime Brüsselis imelisi eineid, aga kahjuks need olid ka kallid! Üldine rusikareegel on, et toit läheb odavamaks, mida kaugemale Grand Place’ist eemaldute.

Manneken Pis – see on pisike urineeriva poisi kuju. See on peaaegu kõik, kuid veidral kombel on sellest saanud üks Brüsseli kuulsamaid vaatamisväärsusi! Peate ütlema, et olete seda näinud, kuid selle külastuseks ei tasu kulutada palju aega. Aeg-ajalt leiate, et ta on riietatud kostüümi, mis muudab ta pisut huvitavamaks. Manneken Pis asub Rue de l’Étuve/Stoofstraati ja Rue du Chêne/Eikstraati ristmikul ning on vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel Grand Place’ist.

Milliste hindadega arvestada Brüsselis?

Erinevate riikide puhul on erinevad ka hinnad. See on peamiseks põhjuseks, miks soovime teile anda maksimaalse ülevaate keskmistest hindadest, millega tuleks arvestada.

Kui olete endale aga otsima hotelli, siis parimad hotellide pakkumised leiad siia vajutades!