Bukarest

Bukarest on Rumeenia pealinn, mille ajalugu ulatub tagasi 15. sajandisse. Linna esimesed elanikud olid türklased, kes ehitasid siia kindlustuse, mida nimetati “Bukuresti” (türgi keeles “õnnelik kindlus”). 19. sajandil hakkas Bukarest kiiresti arenema ja muutus Rumeenia pealinnaks 1862. aastal.

Bukaresti arhitektuuris on näha mitmeid stiilielemente, sealhulgas renessansi-, barokk-, gooti- ja art nouveau stiile. 20. sajandi alguses muutus linn oluliseks Rumeenia kultuuri ja poliitika keskuseks. Bukaresti tuntakse ka “väike Pariisina”, kuna siin on palju prantsuse mõjutusi.

Bukarest on kogenud mitmeid ajaloolisi sündmusi, sealhulgas revolutsiooni 1989. aastal, mis kukutas kommunistliku režiimi. Tänapäeval on Bukarest elav linn, kus on palju kultuurilist mitmekesisust ja elavaid tänavakohvikuid.

Mida Bukarestis teha?

Bukarest on Rumeenia suurim linn ja pakub palju erinevaid vaatamisväärsusi ja tegevusi. Koosta endale meie juhendi järgi meeldiv reisiplaan ning võta oma puhkusest maksimum.

Siin on mõned populaarsed asjad, mida Bukarestis teha:

  1. Külasta ajaloolisi vaatamisväärsusi: Bukarest on täis ajaloolisi hooneid, muuseume ja monumente. Mõned populaarsemad hõlmavad Bukaresti Parlamendi paleed, Bukaresti Rahvusmuuseumi kompleksi, Kretulescu kirikut, Stavropoleose kirikut ja Patriarhaadi paleed.
  2. Koge Bukaresti ööelu: Bukarest on tuntud oma suurepärase ööelu poolest. Siin leidub palju erinevaid baare, klubisid ja restorane, kus saab nautida erinevaid muusikastiile ja maitseid.
  3. Avasta Bukaresti parkides: Bukarestis on palju kauneid parke ja aiad, mis on suurepärane koht jalutamiseks ja lõõgastumiseks. Näiteks võid külastada Herăstrău pargi, Cismigiu aia, Carol parki või Tineretului parki.
  4. Naudi Rumeenia kööki: Rumeenia köök on maitsev ja mitmekesine ning Bukarestis on palju erinevaid restorane, mis pakuvad traditsioonilisi Rumeenia roogasid. Proovi kindlasti mămăliga, sarmale või mitmeid muid Rumeenia spetsialiteete.
  5. Külasta Bukaresti turge: Bukarestis on mitu head turgu, kus saab osta kohalikke tooteid ja käsitööd. Nt. leiad siit Rahvusvahelise keraamikamuuseumi juures asuv turg, kus saab osta keraamikat, ehteid ja muid suveniire.

Milliste hindadega peaksin Bukarestis arvestama?

Bukarest on võrreldes paljude teiste Euroopa pealinnadega üsna taskukohane. Siiski võivad hinnad sõltuvalt asukohast ja ajast kõikuda. Mõned näited hindadest Bukarestis:

  • Majutus: hotellitoad algavad tavaliselt 25 eurost öö kohta, kuid kesklinnas võivad hinnad olla kõrgemad. Airbnb korterid on ka populaarne valik ning võivad olla odavamad.
  • Toit: keskmine hind restoranis võib olla umbes 8-10 eurot inimese kohta. Kiirtoidukohvikutes saab söögi kätte 3-4 euro eest.
  • Transport: bussipileti hind on umbes 0,5 eurot, metroopilet maksab 0,8 eurot. Takso hind algab 0,4 eurost kilomeetri kohta ning linnasisesed sõidud jäävad tavaliselt alla 10 euro.
  • Muuseumid ja vaatamisväärsused: paljud muuseumid ja galeriid on tasuta või maksavad alla 5 euro. Näiteks riikliku kunstimuuseumi pilet maksab umbes 3 eurot ning Rahvamuusika- ja Kunstimuuseumi pilet maksab umbes 1,5 eurot.

Kokkuvõttes võib öelda, et Bukarestis saab hakkama ka 30-40 euroga päevas, kui kasutada odavamat majutust ja süüa rohkem kiirtoidukohtades. Kui soovite aga nautida kvaliteetset hotellimajutust ja einestada kallimates restoranides, tasub arvestada umbes 100 euroga päevas.