Casablanca

Casablanca asutati 7. sajandil berberite asulana. See muutus tähtsaks sadamalinnaks 15. sajandil, kui Portugali meresõitjad linna avastasid ja seal kinni pidasid. Pärast Portugali koloniaalajastut sai Casablanca osaks Prantsuse Marokost 1912. aastal.

Prantsuse valitsus hakkas Casablanca linna suuresti arendama, ehitades uusi hooneid ja infrastruktuuri. See toimis ka olulise sadamana, mis hõlbustas kaubandust Euroopaga. 1943. aastal toimus Casablancas kuulus kohtumine, kus kohtusid USA president Franklin D. Roosevelt ja Suurbritannia peaminister Winston Churchill, et arutada Teise maailmasõja käiku.

Maroko iseseisvus Prantsusmaast 1956. aastal, kuid Casablanca jätkas oma rolli tähtsa majandus- ja kultuurikeskusena. Tänapäeval on Casablanca Maroko peamine tööstuslik keskus, kus asuvad paljud ettevõtted ja rahvusvahelised kontsernid. Lisaks on see tuntud oma kaasaegse arhitektuuri poolest, kus on mitmeid muljetavaldavaid hooneid, nagu Hassan II mošee ja Ain Diabi rannapromenaad.

Casablanca ajalugu on olnud rikas ja mitmekesine ning sellel on oluline koht Maroko kultuuris ja majanduses. Selle linna uurimine on suurepärane võimalus mõista Maroko minevikku ja tänapäeva. Koosta enda reisiplaan ning mine ka ise avastama.

Casablanca kultuur ja vaatamisväärsused

Maroko kultuur on rikas ja mitmekesine ning seda mõjutavad araabia, berberi, juudi ja euroopa kultuurid. Casablanca on Maroko linn, kus on kõige enam mõjutatud araabia ja euroopa kultuuridest, kuid samas on linnas ka märkimisväärne juudi kogukond. Linn on väärt külastamist ja head lennudiilid leiad alati meie pakkumiste alt.

Traditsiooniline maroko kultuur on tugevalt seotud islamiga ning seetõttu on Casablanca oluline religioosne keskus, kus on palju mošeesid. Maroko traditsioonilised kostüümid, nagu kaftanid ja djellabad, on levinud ka Casablancas ning kohalikud turud on hea koht nende ostmiseks.

Populaarsed vaatamisväärsused linnas

Casablanca on tuntud oma kaasaegse arhitektuuri ja ajalooliste vaatamisväärsuste poolest. Siin on mõned populaarsed vaatamisväärsused, mida külastada:

 1. Hassan II mošee – üks suurimaid mošeesid maailmas, mis on ehitatud Atlandi ookeani kaldale. Mošee on avatud turistidele ning võib mahutada kuni 25 000 inimest.
 2. Rick’s Cafe – kohvik, mis on inspireeritud klassikalise filmi “Casablanca” stseenidest. See on populaarne turistide seas ning pakub hubast atmosfääri ja maitsvat toitu.
 3. Vana medina – ajalooline vanalinn, kus saab näha traditsioonilisi Maroko hooneid ja külastada kohalikke turge.
 4. Mohamed V väljak – peaväljak, kus asub ka Maroko parlamendihoone ja teisi huvitavaid hooneid.
 5. La Corniche – kaunis rannapromenaad, kus saab nautida Atlandi ookeani vaateid ja kohalikke restorane.

Kunsti- ja kultuurisündmused

Casablanca on oluline kultuurikeskus Marokos ning siin toimub palju kunsti- ja kultuurisündmusi. Siin on mõned sündmused, mida külastada:

 1. Casa Festival – rahvusvaheline muusika- ja kunstifestival, mis toimub igal aastal augustis.
 2. Casa Dance Festival – tantsufestival, mis toimub novembris ning kus osalevad kohalikud ja rahvusvahelised tantsugrupid.
 3. Casablanca Film Festival – rahvusvaheline filmifestival, mis toimub igal aastal novembris.
 4. Galeriid ja kunstinäitused – Casablanca linnas on palju galeriisid.

Linnapoliitika

Casablanca on olnud läbi aastate kiire kasvu ja muutuste objektiks, mis tõi kaasa linnaplaneerimise väljakutseid. Enamik linna varasemaid arenguid keskendus kaubandus- ja tööstuspiirkondade arendamisele ning vähe tähelepanu pöörati elamupiirkondade arendamisele ja infrastruktuurile. See tõi kaasa probleeme, nagu liiklussõlmed ja elamiskõlbmatud elamispinnad.

Praegune linnapoliitika ja -strateegiad

Praegune Casablanca linnapoliitika keskendub linna infrastruktuuri ja elamispindade arendamisele, et parandada elanike elukvaliteeti. Linnas on käivitatud mitmeid projekte, et parandada liikluskorraldust, arendada ühistransporti ning rajada uusi elamupiirkondi.

Linn on võtnud kasutusele ka uued digitaalsed lahendused, nagu nutikad tänavavalgustid ja prügikastid, et parandada linna heakorda. Lisaks on linna arendamiseks loodud partnerlusprogrammid, mis hõlmavad kohalikke ettevõtteid ja organisatsioone.

Linnapoliitika väljakutsed ja tulevikuplaanid

Vaatamata edusammudele on Casablanca linnal jätkuvalt mitmeid väljakutseid, mis tuleb lahendada, et tagada jätkusuutlik ja elamiskõlblik linn. Üks suurimaid väljakutseid on linna laienemine ja sellega kaasnev infrastruktuuri vajadus. Linnal tuleb leida uusi viise, kuidas kaasata rohkem rahastust, et luua uusi teid, raudtee- ja metrooliine ning muid infrastruktuuri võimalusi.

Teine väljakutse on linna kaasaegse ja traditsioonilise arhitektuuri tasakaalustamine. Kuigi kaasaegne arhitektuur on linnale andnud palju uusi muljetavaldavaid hooneid, on see samal ajal toonud kaasa probleeme, nagu liikluskongestioon ja kõrge õhusaaste tase. Seetõttu tuleb linna arendamisel ja laiendamisel leida tasakaal kaasaegse ja traditsioonilise arhitektuuri vahel.

Milliste hindadega peaksin Casablancas arvestama?

Casablanca on Maroko majanduslik süda, kus hinnad võivad varieeruda sõltuvalt sellest, millist elustiili olete harjunud elama. Siin on mõned hinnad, mida võiksite Casablancas arvestada:

 • Majutus hotellis: 50-200 eurot öö kohta, olenevalt hotelli tüübist ja asukohast.
 • Kohalik transport: bussid ja trammid maksavad umbes 0,50-1 eurot ühe otsa kohta. Takso hind sõltub läbitavast vahemaast, kuid tavaline hind linnas on 2-5 eurot.
 • Toiduained: kohalikud turud pakuvad odavamat sööki, kuid restoranides ja kohvikutes võivad hinnad olla pisut kõrgemad. Ühe roa hind restoranis võib ulatuda 5-20 euroni.
 • Turistidele suunatud teenused: ekskursioonid ja meelelahutusüritused maksavad tavaliselt rohkem kui kohalikele mõeldud teenused. Näiteks võib Hassan II mošee külastamine turistile maksma minna umbes 10-20 eurot.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et hinnad Casablancas on odavamad võrreldes paljude Lääne-Euroopa riikidega, kuid siiski olenevad need paljuski sellest, millist tüüpi teenust või kaupa soovite osta.