Dublin

Dublin on Iirimaa pealinn, mis asub saare idarannikul Liffey jõe kaldal. Linnal on pikk ajalugu, mis ulatub tagasi üle 1000 aasta ning see on täis kultuurilisi ja ajaloolisi vaatamisväärsusi.

Dublin on tuntud oma kaunite parkide, katedraalide, muuseumide, galeriide ja restoranide poolest. Üks tuntumaid turismiatraktsioone on kindlasti Guinnessi õlletehas, kus on võimalik õppida rohkem õlle valmistamise ajaloost ning maitsta ka erinevaid õllesorte. Samuti on populaarsed vaatamisväärsused St Patricku katedraal, Trinity College, Kilmainhami vangla ja Dublini loss.

Dublinil on ka rikas kultuurielu, mille hulka kuuluvad teatrietendused, kontserdid, festivalid ja üritused. Linnas on palju pubisid, kus saab nautida traditsioonilist iiri muusikat ja tantsu.

Linnas on palju erinevaid linnaosi, igaühel oma unikaalne iseloom ja vibe. Näiteks Temple Bari linnaosas on tihedad tänavad täis kunstigaleriisid, restorane ja baare ning see on tuntud oma elava ööelu poolest.

Dublin on ka koduks paljudele tuntud inimestele, sealhulgas kirjanikele nagu James Joyce, Samuel Beckett ja Oscar Wilde. Seega on linn ka kirjandusliku tähtsusega ja kultuurilise tähtsusega koht.

Mida Dublinis teha?

Dublinis on palju erinevaid asju, mida teha ja näha. Siin on mõned soovitused:

  1. Külasta Guinnessi õlletehast ja õpi rohkem õlle ajaloost. Saad teada, kuidas õlut valmistatakse, maitsta erinevaid õllesorte ja nautida vaadet linnale õlletehase katuseterrassilt.
  2. Külasta Trinity College’i ja näe Book of Kells’i. Trinity College on Iirimaa vanim ülikool ja Book of Kells on käsikiri, mida peetakse Iirimaa rikkaliku kultuuripärandi kõige ilusamaks käsikirjaks.
  3. Mine St Patricki katedraali. See on Iirimaa suurim katedraal, mis asub keset linna ja on seotud paljude oluliste ajalooliste sündmustega.
  4. Uuri ajalugu Kilmainhami vanglas. See on Iirimaa ajaloos oluline koht, kus hoiti vangistatuna paljusid vabadusvõitlejaid ning see on nüüd muuseum, kus saab uurida Iirimaa ajalugu ja vaadata vangla enda arhitektuuri.
  5. Jaluta läbi Temple Bar’i linnaosa ja naudi elavat ööelu. See on tuntud oma pubide, restoranide ja baaride poolest ning on ideaalne koht, kus nautida Iiri muusikat ja atmosfääri.
  6. Mine rannikule ja naudi mereäärseid vaateid. Dublin on mere ääres ja on mitmeid kauneid rannikualasid, kus saab nautida mereäärset jalutuskäiku ja mereõhku.

Milliste hindadega peaksin Dublinis arvestama?

Dublin on suhteliselt kallis linn, eriti võrreldes mõne teise Euroopa linna keskmiste hindadega. Siin on mõned näited hindadest, mida võiksite Dublinis arvestada:

  • Majutus: keskmiselt võib hotellitoa hinnad varieeruda umbes 80-150 euro vahel, sõltuvalt hooajast ja asukohast. Hostelite hinnad on tavaliselt madalamad, umbes 20-40 eurot öö eest.
  • Toidud: söömine võib olla üsna kallis, eriti linnas asuvates populaarsetes restoranides. Lihtsamates kohvikutes ja pubides võib toidu hind varieeruda 10-20 euro vahel. Õlu võib maksta umbes 5-7 eurot.
  • Transport: ühistransport on Dublinis suhteliselt kallis, ühe bussisõidu hind võib olla umbes 2,50 eurot. Takso hind võib varieeruda, kuid 10-15 minutit kestva sõidu eest tuleks arvestada umbes 15-20 euroga.
  • Vaatamisväärsused: paljud Dublini vaatamisväärsused, nagu näiteks Guinnessi õlletehas, St Patricki katedraal ja Trinity College’i ekskursioonid, on tasulised. Piletihinnad varieeruvad tavaliselt umbes 10-20 euro vahel.

Kokkuvõttes võib öelda, et Dublinis on kõrgemad hinnad kui mõnes teises Euroopa linnas, kuid mõned kulud saab hoida madalamal, kui eelistate näiteks lihtsamaid söögikohti ja majutust, kasutate jalgratast või käite jala ning külastate tasuta vaatamisväärsusi nagu pargid ja muuseumid.