Edinburgh

Edinburgh on Šotimaa pealinn, kus saab nautida nii ajaloolist kui ka kaasaegset kultuuri ning kogeda põnevat atmosfääri. Siin on mõned soovitused, kuidas oma aega Edinburghis veeta. Lisaks tasub meie blogist lugeda, millega peaks arvestama pakkimisel.

Mida Edinburghis teha?

Edinburghis on palju vaatamisväärsusi ja tegevusi, mida tasub kindlasti külastada. Üks tuntumaid neist on Edinburghi loss, mis on kindlasti kohustuslik peatuspunkt igale turistile. Linna vanalinn (Old Town) pakub võimalust nautida ajaloolist õhkkonda ja külastada mitmeid ajaloolisi paiku nagu näiteks St. Gilesi katedraal ja Grassmarket. Kui soovid põnevat kogemust, siis soovitame külastada ka Edinburghi Underbelly festivali, mis toimub augustis.

Kui oled huvitatud kultuurist, siis kindlasti külasta Edinburghi Rahvusgaleriid (Scottish National Gallery), kus on väljas rikkalik valik nii Šotimaa kui ka Euroopa maalikunstist. Samuti soovitame võtta aega ja külastada Šotimaa rahvusmuuseumi (National Museum of Scotland), kus on palju põnevaid näituseid ja interaktiivseid eksponaate.

Edinburgh on tuntud ka oma festivalide poolest. Augustis toimub siin Edinburghi festival, mis on üks suurimaid kultuurisündmusi maailmas. Festivali ajal on linna tänavatel palju erinevaid etendusi ja sündmusi, mis pakuvad meelelahutust igas vanuses külastajatele.

Milliste hindadega peaksin Edinburghis arvestama?

Edinburghis võivad hinnad varieeruda sõltuvalt aastaajast ning külastatavatest kohtadest. Majutuse hinnad algavad umbes 30 eurost öö kohta hosteli või Airbnb majutuse puhul ning võivad ulatuda kuni 150 euroni öö kohta hotellis.

Kui soovid süüa väljaspool, siis tavaline hinnavahemik on umbes 10-20 eurot söögikorra kohta. Samuti on palju erinevaid toidukohti, mis pakuvad soodsamaid hindu. Kui soovid külastada muuseume või vaatamisväärsusi, siis võid arvestada hindadega alates 5 eurost kuni 20 euroni.

Kui soovid liigelda ühistranspordiga, siis soovitame osta päeva- või nädalapileti, mis maksab vastavalt 4-10 eurot päevas. Kui soovid sõita taksoga, siis tavaline hind on umbes 3 eurot/km.

Millega peaksin arvestama Edinburghi külastades?

Edinburgh on linn, kus ilm võib olla ettearvamatu ning sageli muutlik. Seetõttu soovitame kindlasti kaasa võtta sobivat riietust vastavalt ilmale ning kanda mugavaid jalanõusid, kuna paljud vaatamisväärsused asuvad künklikul maastikul.

Kui soovid säästa aega ja raha, siis tasub kaaluda Edinburghi kaardi (Edinburgh Pass) ostmist, mis võimaldab külastada paljusid linna atraktsioone ja muuseume tasuta või soodushinnaga ning annab ka soodustusi erinevatele ekskursioonidele.

Samuti tasub teada, et Edinburghis on palju turistidele suunatud kauplusi, restorane ja meelelahutuskohti. Kui soovid kogeda autentset Šoti kultuuri, siis soovitame külastada ka kohalikke pubisid ja baare, kus saad proovida erinevaid Šoti õllesorte ning kuulata traditsioonilist elavat muusikat.

Lõpuks, kuid mitte vähem tähtsana, tasub meeles pidada, et Edinburghis on palju erinevaid sündmusi ja festivalid, mis võivad liikluse ja turistide hulga suurendada ning seetõttu võib olla vajalik broneerida majutus ja piletid vaatamisväärsustele või üritustele eelnevalt. Samuti tuleb arvestada, et Šotimaa ametlik keel on inglise keel, kuid paljudel kohtadel võidakse rääkida ka šoti keelt või gaeli keelt.