Helsingi

Helsingi on Soome pealinn ning riigi suurim linn. See asub Soome lahe rannikul ja koosneb 315 saarest ja laiustest ning ulatub põhjas lõunasse umbes 18 km ja idast läände umbes 15 km.

Helsingi on tuntud oma kaasaegse arhitektuuri, rikkaliku kultuurielu, roheliste parkide ja avarate väljakute poolest. Helsingis on palju vaatamisväärsusi, nagu näiteks neoklassitsistlik Helsingi toomkirik, Senati väljak, Kiasma kaasaegse kunsti muuseum, Soome Rahvusmuuseum ja Soome Rahvusooper. Üks Helsingi kõige populaarsemaid kohti on kaunis mereäärne promenaad ja Esplanaadi park.

Helsingi ajalugu ulatub tagasi 16. sajandisse, kuid linna tähtsus kasvas märkimisväärselt 19. sajandil, kui Helsingist sai Soome suurima raudtee- ja laevandusvõrgu keskus. See ajalooline taust on tänapäeval näha linnas asuvates muuseumites ja arhitektuuris. Helsingi on ka kaasaegse ja innovaatilise linna mainega, millel on tugev majandus ja rahvusvaheline suhtlus. Lisaks on see tuntud kui oluline ülikoolilinn ja Soome teadus- ja innovatsioonikeskus.

Mida Helsingis teha?

Helsingi pakub laias valikus tegevusi, mis sobivad erinevatele huvidele ja eelistustele. Mõned populaarsemad tegevused on:

 1. Külasta Soome Rahvusmuuseumi – seal saad tutvuda Soome ajaloo ja kultuuriga ning näha palju huvitavaid näitusi ja esemeid.
 2. Mine Helsingi toomkirikusse – imetle selle neoklassitsistlikku arhitektuuri ning nautige vaadet linna kohal asuvast vaateplatvormist.
 3. Uuri kaasaegset kunsti Kiasma muuseumis – see kaasaegse kunsti muuseum on tuntud oma huvitavate ja interaktiivsete näituste poolest.
 4. Külasta Soome Rahvusooperit – nautige klassikalisi muusikateoseid ja balletti.
 5. Jaluta kaunis mereäärne promenaad – see kaunis rannapromenaad pakub võimalust nautida merevaadet ja värske õhku.
 6. Tutvu Soome disaini ja arhitektuuriga Design Districtis – see piirkond on täis stiilseid butiike, disainigaleriisid ja arhitektuuriliselt huvitavaid hooneid.
 7. Naudi vabaõhumuuseumi – Seurasaari on ilus saar, mis pakub võimalust tutvuda Soome traditsioonilise elu- ja kultuuriga.
 8. Uuri Soome loodust loodusmuuseumis – Helsingi loodusmuuseumis saad tutvuda Soome looduse ja loomastikuga ning näha erinevaid näituseid ja eksponaate.
 9. Koge Soome saunakultuuri – Soome saunad on üks maailma tuntumaid saunakultuure, nii et proovi kindlasti seda traditsioonilist lõõgastumise viisi.

Milliste hindadega Helsingis arvestada?

Helsingi on üks Põhjamaade pealinnadest ja seetõttu on seal hinnad kõrgemad kui mõnes teises Euroopa linnas. Siiski võib kulude suurusjärk varieeruda sõltuvalt sellest, milliseid tegevusi soovite teha ja kus süüa ning ööbida.

Allpool on mõned hinnanäited, mida võiksite Helsingis arvestada:

 • Keskmise tasemega restoranis eine kahele maksab umbes 60-80 eurot.
 • Pitsa kohvikus võib maksta 10-15 eurot.
 • Pudel veini restoranis maksab umbes 25-40 eurot.
 • Ühistranspordi üksikpilet maksab 2,80 eurot, kuid on olemas ka erinevad päevapiletid ja kaardid, mis võivad olla soodsamad.
 • Ööbimine hotellis kesklinnas algab umbes 80 eurost öö kohta kahele inimesele. Airbnb korterite hinnad algavad umbes 50 eurost öö kohta.
 • Turistiatraktsioonide nagu Soome Rahvusmuuseumi või Linnamuuseumi külastamine maksab umbes 10-15 eurot.

Muidugi võivad need hinnad varieeruda sõltuvalt hooajast, üritustest ja muudest teguritest, kuid need annavad üldise ülevaate Helsingi hindadest.