Kiievi ajalugu ulatub tagasi enam kui 1500 aasta taha. Linn on asutatud 5. sajandil Ida-Slaavi hõimude poolt ning kujunes kiiresti üheks tähtsaks kaubanduskeskuseks ja poliitiliseks jõuks. Kiievi-Vene riik oli keskaegses Euroopas väga mõjukas jõud ning aastatel 882–1169 oli Kiiev selle riigi pealinn.
Keskaegses Kiievis oli võimul Rjurikovitšite dünastia, mis valitses aastatel 862–1598. Kiiev oli oluline kaubanduskeskus, millel oli tähtis roll ka Põhja-Euroopa ja Kesk-Aasia vahelises kaubanduses. 13. sajandil valitses Kiievi üle Mongoli impeerium ning hiljem hõivasid linna Poola ja Leedu.
- sajandil sai Kiievi tuntuks ka kui haridus- ja kultuurikeskus, kus tegutsesid mitmed tuntud kirjanikud, kunstnikud ja teadlased. 1917. aastal sai linn oluliseks sündmuspaigaks Venemaa revolutsioonide ajal. Pärast I maailmasõda sai Kiievi osaks Ukraina NSV-st, mis oli 1922. aastal Nõukogude Liidu üks asutajaliikmeid.
Pärast Nõukogude Liidu lagunemist sai Kiievi Ukraina pealinnaks. Linn on alates iseseisvumisest kogenud märkimisväärset majanduskasvu ning tänapäeval on Kiiev üks Ida-Euroopa suuremaid ja moodsamaid linnu, millel on rikas ajalugu ja kultuuriline pärand.
Mida Kiievis teha?
Kiievis on palju huvitavaid asju, mida külastajad teha saavad. Korrektse reisiplaani koostamine on äärmiselt oluline, kui soovite Kiievisse reisida.
Siin on mõned soovitused:
- Külasta Kiievi Pecherski lavrat – see on UNESCO maailmapärandi nimekirjas olev klooster, mis on tuntud oma maaliliste kuppelkirikute ja koobaste poolest.
- Võta ette jalutuskäik Maidan Nezalezhnosti väljakul – see on Kiievi peaväljak, mis on olnud oluline sündmuspaik Ukraina ajaloos.
- Uuri Kiievi ajalugu Kiievi ajaloomuuseumis – siin on palju näitusi, mis kajastavad Kiievi rikkalikku ajalugu.
- Külasta St. Sophia katedraali – see on UNESCO maailmapärandi nimekirjas olev katedraal, mis on tuntud oma imeliste mosaiikide ja freskode poolest.
- Tutvu Ukraina kunstiga Ukraina rahvuslikus kunstimuuseumis – siin on väljas Ukraina kunstnike maalid, skulptuurid ja graafika.
- Võta jalutuskäik Podil’i linnaosas – see on Kiievi ajalooline linnaosa, kus on palju ajaloolisi hooneid, kaubandusasutusi ja baare.
- Naudi rikkalikku Ukraina kööki – Kiievis on palju kohvikuid ja restorane, kus saab nautida Ukraina rahvuslikke toite, näiteks borši, kana kiievi moodi ja pelmeene.
- Uju Dnepri jões – Dnepr on Ukraina suurim jõgi ja sellel on palju ilusaid kohti, kus saab ujuda, päikest võtta ja lõõgastuda.
Need on vaid mõned paljudest asjadest, mida Kiievis teha saab. Linnal on rikas ajalugu ja kultuuriline pärand ning siin on midagi, mis sobib igale külastajale.
Milliste hindadega peaksin Kiievis arvestama?
Kiievis varieeruvad hinnad olenevalt sellest, millist tüüpi teenuseid otsite ja millises piirkonnas viibite. Siin on mõned hinnanäited erinevate teenuste jaoks:
- Majutus: Odavaimad majutuskohad algavad umbes 10 eurost öö kohta hostelite puhul ja keskmiselt 50 eurost öö kohta hotellides. Luksushotellid võivad maksta üle 100 euro öö kohta.
- Toit: Kiievis on palju taskukohaseid restorane, kus saab süüa 5-10 euro eest. Kallimate restoranide hinnad ulatuvad 15-30 euroni või rohkemgi.
- Transport: Metroo pileti hind on umbes 0,25-0,30 eurot, ühistranspordi bussipiletid maksavad 0,20-0,30 eurot. Taksod on taskukohased, tavaline sõit linnas maksab umbes 3-6 eurot.
- Vaatamisväärsused: Muuseumipiletid ja ekskursioonid võivad maksta 5-15 eurot inimese kohta, sõltuvalt vaatamisväärsusest.
Kokkuvõttes on Kiievi hinnad võrreldavad teiste Ida-Euroopa riikidega, kuid need võivad olenevalt teenusest ja piirkonnast varieeruda. Taskukohaste hindadega restoranid, majutus ja transport muudavad Kiievi turistidele atraktiivseks reisisihtkohaks.