Kopenhaagen

Kopenhaagen on Taani pealinn, mille ajalugu ulatub tagasi üle 1000 aasta. Siin on mõned olulised sündmused ja perioodid Kopenhaageni ajaloos:

  1. sajand – Kopenhaageni esmamainimine kirjalikes allikates.

Tänapäeval on Kopenhaagen kaasaegne ja elav linn, mis on tuntud oma arhitektuuri, kultuuri, kunsti ja disaini poolest. Siin on mitmeid olulisi vaatamisväärsusi, nagu näiteks Amalienborgi palee, Rosenborgi loss, Tivoli aed ja Vabalinna kanalid. Kopenhaagen on ka kuulus oma ökoloogilise ja jätkusuutliku eluviisi poolest, kus leidub palju rohelisi alasid, jalgrattaid ja taastuvenergia lahendusi.

Mida Kopenhaagenis teha?

Kopenhaagen on tuntud oma kauni arhitektuuri, kultuuri, kunsti ja disaini poolest. Siin on mõned populaarsed tegevused ja vaatamisväärsused, mida Kopenhaagenis külastades teha:

  1. Tivoli aed – kuulus lõbustuspark, mis pakub mitmesuguseid atraktsioone, live muusikat ja ilutulestikke.
  2. Amalienborgi palee – Taani kuninglik palee, kus võib näha kuninglikku vahetust.
  3. Vabalinna kanalid – jalutuskäik mööda ilusaid kanaleid, kus saab nautida kaunist arhitektuuri ja linnavaateid.
  4. Rosenborgi loss – ilus renessansstiilis loss, kus saab näha Taani kuninglikku krooni ja muud kuninglikku aaret.
  5. Nyhavn – värvikad majad ja kohvikud kanalite kaldal, kus saab nautida kohalikke roogasid ja jooke.

Milliste hindadega peaks Kopenhaagenis arvestama?

Kopenhaagen on üks Põhjamaade kalleimaid linnu, seega tuleks arvestada kõrgemate hindadega kui paljudes teistes Euroopa linnades. Siin on mõned näited hindadest, millega tuleks Kopenhaagenis arvestada:

  • Majutus: hotellitoad võivad maksta keskmiselt vahemikus 80-150 eurot öö kohta, olenevalt asukohast ja hooajast. Airbnb korterite hinnad võivad olla veidi madalamad, kuid siiski üsna kõrged.
  • Toit: restoranide hinnad võivad olla kõrgemad kui paljudes teistes Euroopa linnades. Lihtsamates kohvikutes ja tänavatoidu kohtades saab odavama hinnaga süüa, kuid restoranides tuleb arvestada keskmiselt vähemalt 30-40 eurose arvega inimese kohta. Alkohol on ka kallis, õlle hind võib olla umbes 6-8 eurot klaasi kohta.
  • Transpordikulud: Kopenhaagenis on hea ühistranspordi süsteem, kuid hindu tuleks arvestada. Üks üksikpilet maksab umbes 2,50-4 eurot, kuid parem võib olla osta päevapilet, mis maksab umbes 12-15 eurot.
  • Vaatamisväärsused: paljud Kopenhaageni vaatamisväärsused on tasuta, kuid mõned populaarsemad nagu Tivoli aiad ja Rosenborgi loss, nõuavad sissepääsutasu. Tivoli pargi täiskasvanute pilet maksab 19-25 eurot, sõltuvalt hooajast, ja Rosenborgi lossi külastus maksab umbes 15 eurot.

Kokkuvõtvalt, Kopenhaagenis tuleks arvestada keskmiselt suuremate kuludega võrreldes paljude teiste Euroopa linnadega, eriti majutuse ja toidu osas. Siiski on võimalik leida odavamaid võimalusi, näiteks süüa tänavatoidu kohtades või külastada tasuta vaatamisväärsusi.