Korfu

Korfu on olnud asustatud juba antiikajast alates, ning on olnud oluline sadam ja kaubanduskeskus Vahemere piirkonnas. Saar on läbi ajaloo olnud erinevate valitsejate käes, sealhulgas kreeklased, roomlased, bütsantslased, veneetslased, prantslased, britid ja sakslased.

Saare ajaloo oluline verstapost oli 1797. aastal Veneetsia vabariigi langemine ja saare üleminek Prantsusmaale, mida juhtis Napoleon Bonaparte. Aastal 1815 sai saar Briti protektoraadiks ja jääb Briti valdusesse kuni Kreeka iseseisvumiseni 1864. aastal.

Korfu kultuur ja ajalugu on jätnud jälje saare arhitektuurile ja kunstile. Saarel on säilinud mitmeid antiikajast pärit arhitektuurimälestisi, nagu näiteks Artemise tempel ja Achilleioni palee. Veneetsia ja Briti ajastu mõjutused on nähtavad ka saare linnade arhitektuuris ja disainis.

Tänapäeval on Korfu populaarne turismisihtkoht, kus saab nautida rannapuhkust, mereandidega rikastatud Kreeka kööki ja rikast kultuuripärandit. Parim rannapuhkus juba ootab teid!

Mida Korful teha?

Korfu pakub erinevaid tegevusi ja vaatamisväärsusi, sõltuvalt sellest, mis teie huvid on. Siin on mõned võimalused, mida Korfu külastades teha:

  1. Avastage vanalinna: Korfu vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistus ning see on täis ajaloolisi vaatamisväärsusi, kaubanduslikke tänavaid ja väikseid restorane. Vanalinna jalutuskäigu ajal on võimalik nautida Veneetsia stiilis arhitektuuri ja kauneid vaateid merele.
  2. Külastage Achilleioni paleed: See Veneetsia stiilis palee, mis asub Benitses lähedal, ehitati Austria keisrinna Elizabethi poolt, kelle hüüdnimeks oli Sissi. Palee sisaldab antiikskulptuure ja maale, ning sellel on ka ilusad aiad.
  3. Ujuge rannas: Korfu on tuntud oma kaunite randade poolest. Kõige populaarsemad rannad on Glyfada, Paleokastritsa ja Sidari, kus on pehme liiv ja kristallselge vesi. Siiski on palju ka teisi vaiksemaid ja privaatsemaid randu, mida saate nautida.
  4. Tutvuge kohaliku kultuuriga: Korfu on tuntud oma rikkaliku kultuuripärandi poolest, mis on mõjutatud Veneetsia ja Briti ajaloost. Külastage muuseume, nagu näiteks Aasia kunsti muuseum ja Arheoloogiamuuseum, et saada paremat ülevaadet saare ajaloost ja kultuurist.
  5. Proovige kohalikku toitu: Kreeka köök on tuntud oma värskete mereandide, oliiviõli ja maitseainete poolest. Korfu toit on eriti rikkalik, kasutades palju värsket kala, lambaliha ja kohalikke köögivilju. Kindlasti proovige traditsioonilisi roogasid, nagu moussaka, tzatziki ja feta juustu.
  6. Matkake looduses: Korfu on kaunis looduslik piirkond, kus on palju matkaradu. Matkates võite avastada saare ilusaid maastikke, nagu mäed, orud ja jõed. Soovitame matkata Pantokratori mäel, mis on saare kõrgeim tipp ja pakub suurepäraseid vaateid.

Milliste hindadega peaksin Korful arvestama?

Korful võivad hinnad varieeruda sõltuvalt sellest, millist tüüpi majutust soovite, millist sööki eelistate ja milliseid tegevusi plaanite teha. Siiski saan anda teile üldise ülevaate mõningatest kuludest, mida võiksite oodata:

  1. Majutus: Korful on mitmeid majutusvõimalusi, nagu hotellid, külalistemajad ja apartemendid. Hotellide hinnad varieeruvad vastavalt sellele, millisesse kategooriasse nad kuuluvad, alustades umbes 30-50 eurost öö kohta. Külalistemajade ja apartementide hinnad võivad olla veidi odavamad.
  2. Söök: Korfu söögikohad pakuvad laia valikut roogasid, alates traditsioonilisest kreeka köögist kuni rahvusvaheliste roogadeni. Tavaliselt võib eeldada, et söögikohad keskmise hinna tasemel võtavad ühe inimese kohta umbes 10-20 eurot.
  3. Transpordikulud: Korful on bussiühendus, mis on suhteliselt odav ja mugav viis saarel liikumiseks. Ühe bussisõidu hind algab umbes 2 eurost. Taksosõit on natuke kallim, kuid võib olla mugavam viis ringi liikumiseks.
  4. Tegevused: Korful on palju erinevaid tegevusi, mida võite nautida, nagu matkamine, sukeldumine, purjelauasõit jne. Kulud võivad varieeruda vastavalt tegevusele, kuid keskmiselt võib eeldada, et need kulud algavad umbes 20 eurost.

Kokkuvõttes võite oodata, et keskmiselt kulutate Korful umbes 50-100 eurot päevas, sõltuvalt sellest, milliseid tegevusi planeerite ja kus otsustate süüa ja ööbida.