Lissabon

Lissabon on Portugali pealinn ja suurim linn, mille ajalugu ulatub tagasi enam kui 3000 aasta taha. Linn on näinud palju muutusi, sealhulgas erinevaid vallutusi ja suuri maavärinaid. Siin on mõned tähtsamad ajaloolised sündmused ja perioodid Lissaboni ajaloos:

 • Keldi hõimud elasid piirkonnas juba 1200 eKr. Kuid esimesed teadaolevad asunikud Lissabonis olid foiniiklased, kes asutasid siin kaubandusposti 1200 eKr.
 • Linn oli roomlaste valduses 2. sajandist kuni V sajandi lõpuni, mil seda vallutasid germaani hõimud.
 • Maurid vallutasid Lissaboni 711. aastal ja hoidsid seda 400 aastat oma valduses. See periood jättis sügava jälje linna arhitektuuri ja kultuuri.

Mida Lissabonis teha?

Lissabon on väga mitmekülgne linn, kus on palju erinevaid atraktsioone ja tegevusi. Mõned populaarsed asjad, mida Lissabonis teha, on:

 1. Külastada ajaloolisi vaatamisväärsusi nagu Lissaboni loss, São Jorge kindlus, Belémi torn ja Jerónimos klooster.
 2. Tutvuda kunsti ja kultuuriga, külastades muuseume nagu Lissaboni kaasaegse kunsti muuseum ja Gulbenkiani muuseum ning teatrit ja ooperit.
 3. Nautida mereäärseid jalutuskäike ning kaunist vaadet linnale ja Douro jõele. Populaarsed kohad on näiteks Comercio väljak ja Alfama linnaosa.
 4. Proovida Lissaboni toitu ja jooke, nagu näiteks Pasteis de Nata (traditsioonilised portugali magusad saiakesed) ning portugali vein ja mereannid.
 5. Külastada populaarseid turge nagu Feira da Ladra ning Mercado da Ribeira, et osta kohalikku käsitööd ja suveniire.

Milliste hindadega peaksin Lissabonis arvestama?

Lissabon on suhteliselt taskukohane linn võrreldes paljude teiste Euroopa pealinnadega. Siiski võib hinnatase varieeruda sõltuvalt sellest, millist tüüpi majutust, restorane ja teisi teenuseid soovite kasutada. Mõned näited hinnatasemest Lissabonis:

 • Majutus: Hostelites ja odavates hotellides algavad hinnad umbes 10-15 eurost öö kohta, keskmise hinnaga hotellid pakuvad ööbimist 50-100 euro eest ja luksushotellid võivad maksta rohkem kui 200 eurot öö kohta.
 • Toitlustamine: Kohvikutes ja odavates restoranides võite süüa 5-10 euro eest, keskmise hinnaga restoranides algavad hinnad umbes 15 eurost ja eksklusiivsemates restoranides võite oodata, et arve jääb vähemalt 50-100 euro juurde.
 • Transpordikulud: Ühistranspordi pilet maksab 1,50 eurot ühe sõidu eest. Takso hind sõltub sõidu pikkusest ja ajast – üldiselt on alustasu umbes 3,50 eurot ja iga kilomeetri eest tuleb tasuda umbes 0,50-1,00 eurot.

Muidugi võivad hindade variatsioonid olla suuremad sõltuvalt hooajast ja muudest teguritest, kuid need on mõned üldised suunised, mida saate oodata.