Ljubljana

Ljubljana on Sloveenia pealinn ja suurim linn. Asub riigi keskosas, Ljubljana jõe kaldal. Linnal on rikkalik ajalugu, mis ulatub tagasi Rooma impeeriumi aega. Tänapäeval on Ljubljana kaasaegne linn, kus ühinevad ajalooline arhitektuur, kultuur, loodus ja moodsad linnalised funktsioonid.

Vanalinn on täis kitsaid tänavu, kauneid sillutatud tänavaid, vanu maju ja ajaloolisi hooneid, nagu näiteks Ljubljana loss, Kolmainu kirik ja Dražgoša torn. Linnas on palju pargid, kus saab nautida loodust ja puhata, nagu näiteks Tivoli park. Linna eristab ka selle kaasaegne arhitektuur, mida esindavad näiteks Jože Plečniku projekteeritud hooned.

Tegemist on ka rahvusvaheliselt tuntud kultuurilise ja intellektuaalse keskusena. Linnas on palju muuseume, galeriisid, teatreid ja muusikasaale, kus saab nautida erinevaid kunstivorme. Lisaks on linn tuntud oma elava ööelu poolest ning seal on palju restorane, baare ja ööklubisid.

Mida Ljubljanas teha?

Ljubljana on linn, kus on palju erinevaid võimalusi tegevusteks.

Siin on mõned soovitused:

  1. Uuri vanalinna – Ljubljana vanalinn on täis ajaloolisi hooneid, sildu ja tänavu. Jalutamine vanalinnas on suurepärane võimalus tutvuda linnaga ning nautida ilusat arhitektuuri ja ajaloolisi vaatamisväärsusi.
  2. Külasta Ljubljana lossi – Ljubljana loss on üks linna tuntumaid vaatamisväärsusi. Loss asub mäel ja sealt avaneb kaunis vaade linnale. Külastajad saavad lossi ajaloo kohta teada ning nautida ka kunstinäitusi ja kontserte.
  3. Mine Tivoli parki – Tivoli park on suur park, kus saab nautida loodust ja puhata. Siin on palju erinevaid jalutus- ja matkaradu, samuti on siin laste mänguväljakud, loomaaed ja restoranid.
  4. Külasta muuseume ja galeriisid – Ljubljana on rikas kultuuriloo poolest ning siin on palju muuseume ja galeriisid, kus saab tutvuda Sloveenia ajaloo, kunsti ja kultuuriga.
  5. Naudi kohalikku toitu ja jooki – Ljubljana on tuntud oma hea toidu ja jookide poolest. Siin saab proovida erinevaid traditsioonilisi Sloveenia roogasid ja jooke ning nautida kaasaegset kööki.

Milliste hindadega peaksin Ljubljanas arvestama?

Ljubljana on võrreldes teiste Euroopa linnadega üldiselt odavam sihtkoht, kuid hinnad võivad siiski varieeruda sõltuvalt tegevusest ja asukohast. Kindlasti tekib küsimus kuidas reisida ning säästa raha – sellele on õnneks vastus olemas meie blogis.

Siin on mõned näited hindadest, millega võiksid Ljubljanas arvestada:

  • Majutus: ööbimise hind sõltub majutuse tüübist, asukohast ja hooajast. Hostelites võib ööbimine maksta umbes 15-20 eurot öö kohta, hotellides algavad hinnad umbes 50 eurost öö kohta.
  • Toidud ja joogid: Ljubljana pakub laias valikus toidu- ja joogikohti, kus hindade tase varieerub. Lihtsama eine hinnavahemik on umbes 5-10 eurot. Restoranides võib maksta rohkem, keskmiselt umbes 20-25 eurot inimese kohta. Kohalik õlu ja vein maksavad umbes 2-4 eurot klaasi kohta.
  • Transpordikulud: linna sees saab liigelda jalgsi või ühistranspordiga, bussipileti hind on umbes 1,5 eurot. Takso hind sõltub sõidu pikkusest ja kellaajast, kuid tavaliselt algavad hinnad 3-4 eurost.
  • Muuseumide ja vaatamisväärsuste piletid: Ljubljanas on palju muuseume ja vaatamisväärsusi, kus külastamine maksab umbes 5-10 eurot inimese kohta.

Üldiselt võib öelda, et Ljubljana on odavam kui paljud teised Euroopa linnad, kuid hindu võivad mõjutada asukohad ja hooajad. Hinnad võivad ka kõrgemaks muutuda, kui külastate populaarseid kohti või osalete turistidele suunatud tegevustes.