London

Londoni ajalugu ulatub tagasi ligi 2000 aastat, alates Rooma impeeriumi vallutusest 43. aastal pKr. Rooma asutas oma esimese kindlustatud asula Thamesi jõe kaldale, mida tunti Londiniumi nime all. Londiniumist sai Rooma impeeriumi tähtis kaubanduskeskus ja see oli ka Briti saarte keskuseks, kuni Rooma impeeriumi lagunemiseni 5. sajandil.

Pärast Rooma langust jäi Londinium pikaks ajaks mahajäetud linnaks, kuid 9. sajandil rajati sinna uus asula, millele pandi nimeks Lundenwic. See asula muutus hiljem tuntuks kui Middlesexi linn ja oli üks Inglismaa tähtsamaid linnu.

 1. sajandil sai Londonist Inglismaa kuningriigi pealinn. William Vallutaja rajas Tower of Londoni kindluse, mis on tänaseni üks linna tuntumaid vaatamisväärsusi. Londoni ajaloolise katedraali St Pauli katedraal valmis 17. sajandi alguses, pärast seda, kui algne hoone hävis Suure Tulekahju ajal 1666. aastal.

Londonist sai Suurbritannia ja Inglise impeeriumi keskus ning see kasvas kiiresti suureks ja rikkaks linnaks. Industrialiseerimise ajal muutus Londoni tööstuslinnaks ning see laienes kiiresti uutesse piirkondadesse. Londoni metroo avati 1863. aastal ning see on tänaseni üks maailma vanimaid ja suuremaid metroosüsteeme.

 1. sajandi jooksul sai Londonist üks maailma suurimaid ja kultuuriliselt mitmekesiseid linnu. See on olnud oluline koht mitmetele ajaloolistele sündmustele, nagu näiteks Teise maailmasõja pommitamised ja 2012. aasta olümpiamängud.

Tänapäeval on London üks maailma juhtivaid finantskeskusi ja turismisihtkohti, kus külastajad saavad nautida mitmeid vaatamisväärsusi, nagu Londoni silm, Buckinghami palee, Tower Bridge ja palju muud.

Mida Londonis teha?

Londonis on palju tegevusi ja vaatamisväärsusi, mis võiksid külastajatele huvi pakkuda. Samuti on Londonisse tihti saadaval soodsad reisid. Siin on mõned näited:

 1. Vaatamisväärsused: London on täis ajaloolisi ja kultuurilisi vaatamisväärsusi, nagu Tower of London, Buckinghami palee, Londoni silm, Big Ben, Westminster Abbey ja palju muud.
 2. Muuseumid ja galeriid: Londonis on palju maailmakuulsaid muuseume ja galeriisid, sealhulgas British Museum, Victoria ja Alberti muuseum, Tate Modern ja National Gallery.
 3. Pargid ja aiad: London on tuntud oma kaunite parkide ja aedade poolest, nagu Hyde Park, Regent’s Park, Kew Gardens ja St James’i park.
 4. Teatrid ja kontserdid: Londonis on palju teatreid ja kontserdisaale, kus saab nautida erinevaid etendusi ja kontserte.
 5. Ostlemine: London on suurepärane koht ostlemiseks, kus on palju kaubanduskeskusi, butiike ja turgusid, nagu Oxford Street, Covent Garden, Camden Market ja palju muud.
 6. Toit ja joogid: Londonis on mitmesuguseid restorane, baare ja pubisid, kus saab nautida traditsioonilist inglise toitu ja erinevaid rahvusvahelisi roogasid.
 7. Räätsmatkad Thamesi jõel: Külastajad saavad nautida lõbusat päeva Thamesi jõel, tehes räätsmatk või kruiisi mööda jõge.
 8. Spordiüritused: Londonis on mitu suurt spordiüritust, nagu näiteks Wimbledoni tenniseturniir, Londoni maraton ja Premier League’i jalgpall.

Need on vaid mõned näited tegevustest, mida Londonis saab nautida. Linna avastamine on lõputu ja alati on midagi uut avastada!

Milliste hindadega peaksin Londonis arvestama?

London on üks maailma kallimaid linnu, seega peaksid külastajad arvestama kõrgete hindadega. Siiski on võimalik säästa raha, valides hoolikalt tegevusi ja kohti, kus süüa ja ööbida.

Siin on mõned hinnad, mida Londonis peaks arvestama:

 1. Majutus: hotellitoad Londonis maksavad tavaliselt vähemalt 100-150 naela öö kohta, kuid saate leida ka odavamaid võimalusi hostelitest või Airbnb-st.
 2. Toit ja joogid: Restoranides ja kohvikutes võivad hinnad varieeruda väga palju, kuid keskmiselt võib oodata umbes 15-30 naela inimese kohta söögikorra eest. Kiirtoidurestoranides või tänavatoidu müüjatelt saab odavamalt süüa.
 3. Transport: Londoni transpordisüsteem on üsna kallis, kuid kõige odavam viis liikumiseks on kasutada ühistransporti, nagu metroo, bussid või trammid. Ühe otsa sõit maksab umbes 2-3 naela. Taksoga liikumine on kallim, umbes 20-50 naela sõidu kohta.
 4. Vaatamisväärsused: Paljud vaatamisväärsused Londonis on tasuta, nagu näiteks Briti muuseum ja Victoria ja Alberti muuseum. Kuid mõned populaarsemad turismiobjektid, nagu Londoni silm, Buckinghami palee ja Tower of London, nõuavad pileti ostmist, mis võib maksma minna kuni 30-40 naela inimese kohta.
 5. Muud kulud: Muud kulud, nagu suveniirid ja meelelahutus, võivad varieeruda väga palju, kuid peaksid arvestama vähemalt 10-20 naela inimese kohta.

Kokkuvõttes võib öelda, et Londonis külastades peaksid turistid arvestama kuludega vähemalt 100-150 naela päevas, kuid kulud võivad olenevalt tegevustest ja valitud kohtadest palju erineda.