Madrid

Madridi ajalugu ulatub tagasi 9. sajandisse, kui araablaste valitsemise ajal asus Madridi kohal linnus. Kui Madrid vallutati tagasi kristlaste poolt, sai sellest üks Castilla kuningriigi linnadest. Kuid alles 16. sajandil hakkas Madrid arenema tõeliseks linnaks, kui kuningas Philip II otsustas Madridi oma pealinnaks teha.

Madridi tähtsus ja rikkus kasvas 17. ja 18. sajandil, kui Hispaania valitsus keskendus linna kaubanduslikule ja kultuurilisele arengule. Sel ajal ehitati Madridi palju monumente, näiteks Plaza Mayor, Gran Via, Prado muuseum, Puerta del Sol ja Palacio Real. Need hooned ja väljakud on siiani Madridi silmapaistvamad vaatamisväärsused.

Mida Madridis teha?

Madrid on Hispaania pealinn ja üks suuremaid linnu riigis. Madridis on palju kultuuri, ajalugu ja meelelahutust. Samuti tasub tutvuda meie blogipostitusega, kus räägime kuidas reisida lastega.

Siin on mõned peamised vaatamisväärsused ja tegevused, mida Madridis nautida saab:

 1. Prado muuseum – See on üks maailma suurimaid kunstimuuseume, kus on eksponeeritud Hispaania ja muude maade kunstiteosed, sealhulgas Goya, Velázquez ja El Greco.
 2. Plaza Mayor – Plaza Mayor on ajalooline väljak, mis on tuntud oma barokse arhitektuuri poolest. Siin saab nautida restoranides kohalikku toitu ja vaadata tänavakunsti.
 3. Palacio Real – Hispaania kuninglik palee, mis on suurim kuninglik palee Euroopas. Palee on tuntud oma ilusa arhitektuuri ja ajalooliste aarete poolest.
 4. Retiro park – Üks Madridi suurimaid parke, kus saab nautida loodust, piknikke ja erinevaid tegevusi. Park on tuntud oma ilusate aedade, purskkaevude ja järvede poolest.
 5. Puerta del Sol – See on üks Madridi tuntumaid tänavaid, kus on palju poode, restorane ja vaatamisväärsusi. Siin asub ka kellatorn, kust algab aastavahetuseks traditsiooniline kellalöömise tseremoonia.
 6. Gran Via – See on üks Madridi peatänavatest, kus on palju poode, restorane ja teatreid. Gran Via on ka tuntud oma erinevate arhitektuuristiilide poolest.
 7. Santiago Bernabéu staadion – Kui olete jalgpallifänn, siis tasub külastada Real Madridi kodustaadionit. Siin saab teha staadionituuri ja näha klubiga seotud ajalugu.

Need on vaid mõned tegevused ja vaatamisväärsused, mida Madridis nautida saab. Madrid on ka tuntud oma elava ööelu ja kohaliku toidu poolest, kus on palju erinevaid võimalusi nii traditsioonilise kui ka kaasaegse köögi proovimiseks.

Milliste hindadega peaksin Madridis arvestama?

Madrid on suur linn, kus hinnad võivad varieeruda sõltuvalt piirkonnast ja tegevusest. Siiski on Madridi hindade tase üldiselt võrreldav teiste Euroopa suurlinnadega.

Mõned näited hindadest Madridis:

 • Majutus: Hotellide hinnad võivad ulatuda 50 eurost kuni üle 200 euro öö kohta, sõltuvalt asukohast ja mugavustest. Hostelite hinnad algavad tavaliselt 15 eurost öö kohta.
 • Toiduained: Restoranides söömine võib maksma minna 10-25 eurot inimese kohta, olenevalt restorani tasemest. Kiirtoidu restoranides ja tänavatoidu müüjatel võib maksta umbes 5-10 eurot söögikorra kohta.
 • Transport: Metroo pilet maksab umbes 1,50 eurot ühe suuna kohta, bussipiletid maksavad sarnaselt. Takso alustasu on umbes 3-4 eurot ja kilomeetri hind on ligikaudu 1,20 eurot.
 • Vaatamisväärsused: Prado muuseumi pileti hind on umbes 15 eurot, Palacio Real maksab umbes 13 eurot, Retiro park on tasuta.
 • Ööelu: Baarides ja klubides alkoholi hind varieerub, kuid kokteilide hind algab umbes 7 eurost.

Kokkuvõttes peaksid Madridis arvestama sarnaste hindadega nagu enamikes teistes Euroopa suurlinnades. Kuid leidub ka odavamaid võimalusi, näiteks tänavatoidu söömine ja tasuta vaatamisväärsuste külastamine.