Milano

Lombardia pealinnas Milanos elab 1,3 miljonit inimest. See on Itaalia suurim tööstuslinn, kus on palju erinevaid tööstussektoreid. See on magnetiline punkt disaineritele, kunstnikele, fotograafidele ja modellidele. Milanos on iidne kesklinn kõrgete ja huvitavate hoonete ja palazzodega, mistõttu soovivad glamuurilinna näha nii paljud inimesed üle kogu maailma.

See on teie tasuta Milano linnajuht! See on Itaalia moepealinn ja linnas on palju vaatamisväärset, enne kui lähete lähedal asuva Como järve äärde, et imetleda ilusamaid maastikke, mida olete kunagi näinud. Siin on meie isiklikud soovitused selle kohta, mida näha…

Mille poolest on Milano tuntud?

Milano toomkirik – see püha katedraal on Milano silmapaistev keskpunkt, mis seisab uhkelt pealinnas Piazza, ja lähemale jõudes mõistate, kui palju tööd on marmori nikerdamiseks selle loomiseks tehtud. Seal on ka palju Duomot, mida vaadata, nii et ärge koonerdage oma külastusega, makstes vaid ühe või kahe asja eest – ostke täispilet ja saate näha sisemust, külastada krüpti, näha arheoloogilisi väljakaevamisi ja parimaks kogemuseks tõuske katusele, et näha nikerdatud sambaid lähedalt ja saada suurepärane vaade Milanole.

Viimane õhtusöök – Leonardo Da Vinci teine kuulsaim maal (Mona Lisa järel) on säilinud Milano kloostri söökla seinal. Klooster on osa Santa Maria delle Grazie kirikust, mis on iseenesest jumalateenistuskoht, mida ei tohi mööda lasta. Pärast hoolikat restaureerimist on ruum, kus maali leiate, hoolikalt kontrollitud kliimaga ja külastajatel on selle juuresolekul ainult 15 minutit. Peate ka aegsasti broneerima või osalema giidiga ekskursioonil, mis hõlmab maali vaatamise külastust.

Meie soovitused mida Milanos kindlasti teha!

Castello Sforzesco – see tohutu telliskiviloss pärineb 1300. aastatest ja kuigi see oli kunagi Sforza ja Visconti perekondadele väärikas kodu, on seal nüüd mitu Milano muuseumi. Kui otsustate neid külastada, on tipphetk skulptuur, mille kallal Michaelangelo oma surma ajal töötas – ja see jääb pooleli. Kui teid muuseumid ei huvita, tasub lossi siiski külastada, sest territooriumil jalutamine on tasuta ja hoone sünge ümbrus varjab sees olevaid atraktiivseid hooneid.

Milano pargid – kui soovite oma linnapuhkuse ajal Milanos lõõgastuda, on kaks parki, kus tasub aega veeta. Suurim, Park Sempione, asub lossi taga ja on päikesepaistelisel pühapäeva pärastlõunal täis inimesi, kes jalutavad koertega, päevitavad, sõidavad jalgrattaga või spordivad. Siin on esile tõstetud hiiglaslik rahukaar, looklevad kõnniteed, sillad, metsloomade tiigid ja 1805. aastal ehitatud avalik areen. Teine park, mida soovitaksime, on Giardini Pubblici Indro Montanelli, mis asub Porta Venezia piirkonnas. Aiad on nime saanud silmapaistva ajakirjaniku järgi, kelle kuju leiate seest. Siin on ka planetaarium ja tohutu kaunis hoone, kus asub loodusloomuuseum.

Como – Como linnas on vapustav Duomo, mille külastamine on tasuta. Minge sees altari servani ja vaadake siis üles kuppelkatusele – see on uskumatu! Veel üks linna tipphetk on Villa Olmo, mis asub hiilgava järve kaldal. Avalikud aiad on tasuta ja mõnikord on villa ka avalikkusele avatud ja selle maalitud laed on hämmastavad. Lõpuks tehke reis mõnevõrra rahvarohkel köisraudtee ääres, et näha ülaltoodud mäenõlvalt linnale suurepärast vaadet…

Milliste hindadega arvestada Milanos?

Paljude inimeste jaoks on tihti küsimuseks, palju erinevad tooted või teenused maksavad. See on ka põhjuseks, miks kasutame allolevat tabelit, ning proovime anda teile maksimaalselt hea ülevaate.

Kui olete endale aga otsimas hotelli, siis parimad hotellide pakkumised leiad siia vajutades!