Pariis

Pariisi ajalugu ulatub tagasi üle 2000 aasta, kui keldid asustasid Seine’i jõe kaldal asuvat asulat nimega Lutetia. Rooma keisrid Julius Caesar ja Augustus vallutasid linna aastal 52 eKr ja muutsid selle Rooma provintsi pealinnaks. Pärast Lääne-Rooma impeeriumi langemist muutus Pariis Frankide kuningate valitsetud linnaks.

Keskaegse Pariisi ajal oli linn tähtis kultuuri- ja kaubanduskeskus ning seal asusid arvukad kirikud, sealhulgas tuntud Notre-Dame’i katedraal. 18. sajandil, ajastul, mida tuntakse Pariisi valgustusajastuna, toimus linnas intellektuaalne ja kultuuriline õitseng. Sel ajal rajati ka tuntud Eiffeli torn, mis valmis 1889. aastal.

Pariis oli ka Prantsuse revolutsiooni ja Napoleon Bonaparte ajastu keskpunktiks. 19. sajandil sai linnast maailma üks tähtsamaid kultuurikeskusi, kus elasid ja töötasid paljud tuntud kirjanikud, kunstnikud ja intellektuaalid. 20. sajandil kujunes Pariis oluliseks sõjaliseks keskuseks, kui sakslased okupeerisid linna Teise maailmasõja ajal.

Tänapäeval on Pariis rahvusvaheliselt tuntud kultuurilise, majandusliku ja poliitilise keskusena ning on üks maailma populaarsemaid turismisihtkohti. Pariisi linnaelu iseloomustavad kaunid kohvikud ja restoranid, tuntud muuseumid, luksuslikud butiigid ning kõrgetasemeline moe-, disaini- ja kunstitegevus.

Mida Pariisis teha?

Pariis on Prantsusmaa pealinn ja üks maailma tuntumaid linnu, mis pakub rikkalikku kultuuripärandit, võrratut arhitektuuri, maailmakuulsaid muuseume, luksuslikke butiike ja kohvikuid ning palju muud. Siin on mõned peamised omadused, mis iseloomustavad Pariisi:

  1. Eiffeli torn – üks maailma tuntumaid vaatamisväärsusi, mis on kõrgem kui 300 meetrit ja pakub linna parimat vaadet.
  2. Louvre muuseum – üks maailma tuntumaid kunstimuuseume, mis sisaldab tohutut kunstikollektsiooni, sealhulgas Da Vinci “Mona Lisa”.
  3. Champs-Élysées – tuntud peaväljak, mida kaunistavad arhitektuuriliselt kaunid hooned, butiigid ja kohvikud.
  4. Notre-Dame’i katedraal – gooti stiilis katedraal, millel on põnev ajalugu ja imeline arhitektuur.
  5. Montmartre – kunstnike linnaosa, kus võib külastada Sacré-Coeur’i basiilika ja nautida vaateid linna kohal.
  6. Moulin Rouge – kuulus kabareeetenduste saal, mis on üks Pariisi tuntumaid ööelu sihtkohti.
  7. Seine’i jõgi – romantiline jõgi, mille kallastel võib jalutada, nautida vaateid ja teha sõitu jõelaeval.
  8. Pariisi ooper – tuntud oma uhke arhitektuuri ja maailmatasemel etenduste poolest.
  9. Versailles’i palee – uhke paleekompleks, mis oli kunagi Prantsuse kuningate residents.

Milliste hindadega peaks Pariisis arvestama?

Pariisis reisides tuleks arvestada järgmiste kuludega:

  1. Majutus – ööbimise hinnad algavad umbes 50 eurost öö kohta hosteli kahene toas ja 100 eurost öö kohta keskmise hinnaklassi hotellis. Muidugi võib hinnad varieeruda olenevalt asukohast ja hooajast ning luksushotellide hinnad võivad ulatuda mitmesse tuhandesse eurosse öö kohta.
  2. Toit – söögikohad Pariisis on erineva hinnatasemega, alates tänavatoidust kuni Michelini tärniga restoranideni. Tänavatoidu hinnad algavad umbes 5 eurost, keskmise hinnaklassi restoranides võib arvestada 20-30 eurose söögikorra hinnaga ning luksusrestoranides võib hinnad ulatuda 100 eurot või isegi rohkem.
  3. Transport – metroopileti hind on umbes 1,90 eurot, kuid võite ka osta päeva- või nädalapileti, mis on taskukohasem kui eraldi piletite ostmine. Takso hind algab umbes 2 eurost kilomeetri kohta.
  4. Vaatamisväärsused – paljud Pariisi kuulsused vaatamisväärsused nagu Eiffeli torn, Louvre’i muuseum ja Notre-Dame’i katedraal on tasulised. Sissepääsu hinnad varieeruvad, kuid võib arvestada keskmiselt 10-20 eurose sissepääsupiletiga.
  5. Ostud – Pariisi butiikides ja kaubamajades saab osta erinevaid kaupu, alates moest kuni parfüümideni. Hinnad sõltuvad kauba tüübist ja kohast, kus neid müüakse.

Kokkuvõttes on Pariis pigem kallis sihtkoht ning reisikulud võivad sõltuvalt teie eelistustest ja elustiilist varieeruda umbes 70-100 euro vahemikus päevas. Kuid see võib varieeruda sõltuvalt aastaajast ja majutuse ning söögikohtade valikust.