Podgorica

Podgorica on Montenegro pealinn, mille ajalugu on olnud seotud erinevate kultuuride ja valitsustega. Alates keskajast kuni 15. sajandini valitses Podgorica piirkonda serblaste dünastia. Seejärel oli linna all osmanite võimu all ja kandis nime Birziminium. Pärast seda, kui Montenegro sai 1878. aastal osmaliikidelt iseseisvuse, sai Podgoricast pealinn ja hakkas kiiresti arenema.

II maailmasõja ajal oli Podgorica tugevasti pommitatud, kuid see taastati pärast sõda kiiresti. 1946. aastal muudeti Montenegro osaks Jugoslaaviast ja Podgorica oli selle uue sotsialistliku riigi tähtis majanduskeskus.

1990ndatel hakkasid Jugoslaavia sõjad mõjutama ka Montenegrot ja Podgoricat. 1999. aastal hakkasid NATO õhurünnakud Jugoslaavia vastu, mis viis Montenegro iseseisvuseni 2006. aastal.

Pärast iseseisvumist on Podgorica järk-järgult arenenud kaasaegseks linnaks, mis pakub erinevaid kultuuri-, meelelahutus- ja äritegevuse võimalusi.

Mida Podgoricas teha?

Podgorica on Montenegro pealinn ning sellel on palju erinevaid vaatamisväärsusi ja tegevusi, mida külastajad nautida saavad. Siin on mõned soovitused:

 1. Stara Varos: Vanalinnas asuv ala, mis on täis kaunist arhitektuuri ja ajaloolisi vaatamisväärsusi.
 2. Milleniumi sild: Linna kõige olulisem sild, mis ulatub Morača jõe kohal.
 3. Ribnica jõgi: Selles jões saavad külastajad ujuda, kalastada ja jalutada.
 4. Linnapark: Park asub otse kesklinnas ja on suurepärane koht jalutamiseks, piknikuks ja lõõgastumiseks.
 5. Podgorica muuseum: Muuseumis on rikkalik kogu Montenegro ajaloo ja kultuuri kohta.
 6. Ostlemine: Podgoricas on mitmeid kaubanduskeskusi, kus saab osta rõivaid, kingi ja suveniire.
 7. Restoranid ja baarid: Montenegro kööki iseloomustab värsked mereannid ja kohalikud veinid, seega on palju erinevaid restorane ja baare, kus nautida kohalikku toitu ja jooke.

Milliste hindadega peaksin Podgoricas arvestama?

Montenegro pealinnas Podgoricas on hinnad üldiselt madalamad kui paljudes teistes Euroopa pealinnades. Siiski võivad hinnad erineda sõltuvalt teie eelistustest ja reisi eesmärgist. Siin on mõned hinnanäited:

 • Odav restoran: 5-7 eurot
 • Kolmetoaline korter linna kesklinnas: 250-350 eurot kuus
 • Ühistransport (buss või rong): 0,80-1,50 eurot ühe otsa kohta
 • Takso: 0,70-0,90 eurot/km
 • Õlu baaris: 1-2 eurot
 • Söögikohas lõuna: 4-6 eurot
 • Muuseumi pilet: 2-4 eurot

Hinnad võivad varieeruda sõltuvalt aastaajast, nädalapäevast ja kohast, kus viibite. Kuid üldiselt on Podgoricas võimalik kulutada väiksemat eelarvet kui paljudes teistes Euroopa pealinnades.