Praha

Praha on Tšehhi Vabariigi pealinn ja üks Euroopa kõige ilusamaid ja populaarsemaid linnu. Praha ajalugu ulatub tagasi üle tuhande aasta, alates 9. sajandist, kui asulat mainiti esimest korda ajaloolistes dokumentides.

Keskaja ajal oli linn oluline kaubanduskeskus ja linn oli tuntud oma rikkaliku arhitektuuri poolest, mis oli segu gooti, renessansi ja baroki stiilidest. Keskaja lõpul sai Praha üheks Euroopa kultuuri keskuseks, kus toimusid paljud olulised kultuurisündmused, sealhulgas kirjandus-, muusika- ja teatrietendused.

Tänapäeval on Praha oluline turismikeskus ja populaarne sihtkoht üle maailma. Linna ajaloolised vaatamisväärsused, nagu loss, Karli sild, vanalinn ja juudi kvartal, meelitavad igal aastal miljoneid turiste. Lisaks kultuurile ja ajaloole on Praha tuntud ka oma elava ööelu ja gastronoomia poolest. Kokkuvõttes on Praha põnev ajalooline linn, mis pakub erinevaid võimalusi nii ajaloo- kui ka kultuurihuvilistele, samuti meelelahutuse ja lõõgastumise otsijatele.

Mida Prahas teha?

Praha on turismisihtkoht, kus on palju näha ja kogeda. Siin on mõned tegevused, mida saate Prahas teha:

 1. Külastage Praha lossi: Loss on üks linna suurimaid vaatamisväärsusi, mis koosneb mitmest erinevast arhitektuuristiilist, sealhulgas gooti, baroki ja renessansi stiilist.
 2. Kõnni Karli sillal: Karli sild on üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Prahas, kus saate nautida suurepärast vaadet Vltava jõele ja linna siluetile.
 3. Avastage vanalinn: Praha vanalinn on täis kitsaid tänavaid, väljakuid ja ilusaid hooneid. Siin saate näha kuulsaid vaatamisväärsusi, nagu vanalinnas asuv astronoomiline kell ja Tyni kirik.
 4. Tutvuge juudi kvartaliga: Prahas on rikas juudi ajalugu ja kultuuripärand ning juudi kvartal on täis ajaloolisi paiku, nagu juudi surnuaed ja kuulus Praha juudi muuseum.
 5. Külastage Kafka muuseumi: Prahas on ka mõned kultuuriliselt olulised muuseumid, näiteks Kafka muuseum, kus saate rohkem teada saada kuulsa kirjaniku Franz Kafkast.
 6. Nautige Tšehhi kööki: Praha on tuntud oma maitsva Tšehhi köögi poolest, kus leidub mitmeid traditsioonilisi roogasid, näiteks guljašš, praetud juust ja trahvi juustuga täidetud sõõrikud.
 7. Uurige ööelu: Praha on tuntud oma elava ööelu poolest, kus leidub mitmeid baare, klubisid ja pubisid. Kui olete huvitatud pidutsemisest ja meelelahutusest, on see koht kindlasti teie jaoks.

Need on vaid mõned tegevused, mida saate Prahas teha. Linnas on palju rohkem avastada ja kogeda, sealhulgas kontserte, teatrit ja muid üritusi.

Milliste hindadega Prahas arvestada?

Antud linn on turistide seas väga populaarne sihtkoht, seega võivad hinnad varieeruda sõltuvalt aastaajast ja sellest, millised vaatamisväärsused ja tegevused teile huvi pakuvad. Siiski võite orienteeruda järgmiste hindadega:

 • Majutus: alates 25-30 eurost öö kohta hostelis ja 50-100 eurost öö kohta hotellis. Muidugi võivad hinnad varieeruda sõltuvalt hotelli asukohast, mugavustest ja tärnidest.
 • Toit: tänavatoidud ja odavad einestamiskohad algavad umbes 5 eurost, keskmiselt võib restoranides einestamise hind olla umbes 15-20 eurot inimese kohta.
 • Transport: ühistransport on taskukohane ja üks sõit maksab umbes 1-2 eurot, päevapilet aga 4-5 eurot.
 • Vaatamisväärsused: Prahas on palju tasuta vaatamisväärsusi, kuid paljude muuseumide ja linna vaatamisväärsuste külastamiseks tuleb maksta sissepääsutasusid. Näiteks Praha lossi külastamine maksab umbes 10-15 eurot, Charles Bridge Toweri külastamine aga 5 eurot.
 • Õlu: Praha on tuntud oma õllekultuuri poolest ja õlut saab osta peaaegu igalt tänavanurgalt. Õlle hind sõltub suuresti sellest, kus te seda ostate, kuid keskmiselt maksab klaas õlut umbes 2-3 eurot.