Rooma

Rooma on ajalooline linn, millel on väga rikkalik minevik. See linn oli Vana-Rooma impeeriumi pealinn ja seejärel kristliku maailma keskus, kus on loodud paljud kunstilised ja arhitektuurilised meistriteosed.

Lisaks on tuntud oma antiiksete vaatamisväärsuste poolest, sealhulgas Colosseum, mis on üks kuulsamaid amfiteatreid maailmas, ning Vana-Rooma ajast pärit foorumid, mis on tuntud oma antiikse arhitektuuri poolest. Linnas asub ka Pantheon, mis on Vana-Rooma üks kõige olulisemaid arhitektuurilisi meistriteoseid ja üks kõige paremini säilinud antiikseid templeid.

Rooma ajalugu on aga palju laiem kui antiikaja periood. Linn on ka keskaegsete kirikute, paleede ja kaunite väljakute linn. Näiteks Püha Peetruse basiilika, mis on Vatikani linnriigi sümbol, ja Trevi purskkaev, mis on üks kõige ilusamaid barokkstiilis purskkaevusid maailmas. Lisaks on linnas palju muuseume, kus saab näha kunstiteoseid ja artefakte erinevatelt ajaperioodidelt.

Tänavad, sillad ja väljakud on täis ajalugu, kultuuri ja ilu. Linnas on palju restorane ja kohvikuid, kus saate proovida maitsvat Itaalia toitu ning nautida Itaalia eluviisi ja külalislahkust.

Mida Roomas teha?

Rooma on täis tegevusi ja vaatamisväärsusi, mis sobivad erinevatele huvidele ja eelistustele. Siin on mõned Rooma kõige populaarsemad tegevused ja vaatamisväärsused:

  1. Vatikan ja Püha Peetruse basiilika – külastage Vatikani linnriiki, kus saate näha maailmakuulsaid kunstiteoseid, nagu Michelangelo loodud Sixtuse kabel, ja külastada maailma suurimat kirikut, Püha Peetruse basiilikat.
  2. Colosseum ja Vana-Rooma foorum – tutvuge Vana-Rooma ajalooga, külastades Colosseumi ja Vana-Rooma foorumeid, kus saate näha antiikseid arhitektuurilisi meistriteoseid ja õppida Vana-Rooma ajaloost.
  3. Trevi purskkaev – visake münt Trevi purskkaevu ja tehke soov, et tagasi Rooma tulla. See on ilus barokkstiilis purskkaev, mida peetakse üheks maailma ilusamaks.
  4. Pantheon – külastage antiikset templihoonet, mis on üks Rooma tuntumaid arhitektuurilisi meistriteoseid ja kuulus oma suure kupli poolest.
  5. Piazza Navona – külastage ühte kauneimat väljakut, kus saate nautida ilusat barokkstiilis arhitektuuri, purskkaevusid ja tänavamuusikuid.
  6. Itaalia köök – proovige Itaalia kuulsaid roogi ja jooke. Lisaks on palju restorane ja kohvikuid, kus saate nautida maitsvat pastat, pizza’t ja gelato’d ning maitsvat Itaalia veini.

Need on vaid mõned kõige populaarsemad tegevused ja vaatamisväärsused. Linn on täis avastamist ja ootab, et avastaksite selle ilu ja ajaloo.

Milliste hindadega peaksin Roomas arvestama?

Rooma on suur linn, kus on erinevaid hinnavahemikke vastavalt sellele, millist tüüpi majutust, toitu ja tegevusi soovite. Siiski võin anda teile üldiseid hindade hinnanguid.

Majutus: Majutushindade vahemik sõltub sellest, millist tüüpi majutust soovite. Hostelite hinnad algavad umbes 15-25 eurost öö kohta, keskmise hinnaga hotellitoad algavad umbes 50 eurost öö kohta ja luksushotellid algavad umbes 150 eurost öö kohta.

Toit: Toitlustamise hinnad varieeruvad sõltuvalt sellest, millises piirkonnas te sööte. Odavaimad toidud võivad maksta vaid mõne euro, näiteks pitsa või panini. Restoranide hinnad sõltuvad menüüst ja asukohast, keskmiselt võite arvestada 15-25 euroga söögikorra kohta. Jookide hinnad erinevad sõltuvalt sellest, kas soovite alkohoolseid jooke või mittealkohoolseid jooke.

Transport: Ühistranspordi piletid maksavad umbes 1,50 eurot ühe sõidu kohta, kuid on olemas ka päevapiletid ja muud transpordipiletite võimalused. Takso hind sõltub kaugusest ja ajast, kuid takso sõit kesklinnas maksab keskmiselt 10-20 eurot.

Vaatamisväärsused: Mõnede vaatamisväärsuste nagu Colosseum ja Vatikanimuuseumide külastamine võib maksta umbes 20-30 eurot. Kuid on ka palju tasuta vaatamisväärsusi, nagu Trevi purskkaev ja Pantheon.

Kokkuvõttes võib öelda, et Rooma on keskmise hinnatasemega linn, kuid hindu saab mõjutada paljud erinevad tegurid. Kuid olen kindel, et leiate endale sobiva hinnavahemiku vastavalt oma eelarvele ja soovidele.