San Marino

San Marino on üks maailma vanimaid pidevalt eksisteerinud riike, mille ajalugu ulatub tagasi 301. aastasse. Legendi järgi asutasid riigi pühak Marinus ja tema kaaslased ristiinimeste tagakiusamise ajal mägikünka tippu tuginedes iseseisva ühiskonna, mis jäi tugevaks ka pärast Rooma impeeriumi lagunemist. Tegelikult rajati linn Veneetsia riigi kaitse all olevaks vabariigiks 16. sajandil.

Antud linn on suutnud säilitada oma iseseisvuse läbi aegade ja on üks Euroopa väiksemaid riike. Kuigi Itaaliale tihedalt seotud, on riigil oma valitsus, seadusandlik ja kohtusüsteem, samuti on ta ÜRO ja Euroopa Nõukogu liige. Majandus tugineb peamiselt turismile, teenindussektorile ja väikesele tööstusele.

Mida San Marino pakub?

San Marino on Itaaliale kuuluv Euroopa mikroriik, mis asub Apenniinide mäestikus. San Marinos on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, nagu näiteks UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv vanalinn, mis asub Monte Titano mäel. Seal on ka palju muuseume, nagu näiteks automuuseum ja ajaloomuuseum.

Lisaks on San Marinos populaarne turismiobjekt kuulus katedraal Basilica di San Marino, Guaita kindlus, Piazza della Liberta väljak, mis on üks linna kesksemaid kohti ja Cesta kindlus, mis asub kõige kõrgemal mäel Monte Titano tipus.

Lisaks saab nautida ka kaunist loodust ja mägesid, kus on võimalik matkata või rattaga sõita.

Kokkuvõttes on see väike riik, kuid sellel on palju vaatamisväärsusi ja ajalugu ning sobib hästi lühikese puhkuse sihtkohana.

Milliste hindadega peaksin San Marinos arvestama?

San Marino on üks Euroopa väiksemaid riike, seega võivad hinnad olla veidi kõrgemad kui teistes sarnaste suurustega Euroopa riikides. Siiski on hinnatase üldiselt sarnane Itaaliaga, kuna riik asub Itaalia territooriumil. Samas on võimalik meie lehelt leida pidevalt soodsad reisid, ning nautida kultuuri taskukohase hinnaga.

Näiteks keskmise hinnaga restorani eine koos joogiga võib maksta umbes 20-30 eurot.

Hotellitubade hinnad sõltuvad mugavustasemest ja asukohast, kuid keskmiselt võib ööbimine maksma minna umbes 60-80 eurot öö kohta.

Turismiobjektide sissepääsupiletid on tavaliselt umbes 5-10 eurot.