Sarajevo

Sarajevo on Bosnia ja Hertsegoviina pealinn ning oluline kultuuri- ja ajalooline keskus Balkani poolsaarel. Linna ajalugu on keeruline ning seda on mõjutanud paljud kultuurid ja rahvad.

Sarajevo asutati 15. sajandil Ottomani impeeriumi poolt ning seda peetakse tänapäeval üheks kõige kultuuriliselt mitmekesisemaks linnaks Euroopas. Siin on mõned peamised vaatamisväärsused ja tegevused, mida Sarajevos nautida.

Mida Sarajevos teha?

  1. Baščaršija: Sarajevo vanalinnas asuv Baščaršija on üks linna peamisi turismiatraktsioone. Siin asuvad paljud ajaloolised hooned, turud ja käsitööpoed, kus on võimalik osta traditsioonilisi Bosnian käsitöötooteid.
  2. Ajaloomuuseum: Sarajevos asub ajaloomuuseum, mis on pühendatud Bosnia ja Hertsegoviina ajaloole. Muuseumis on eksponeeritud palju erinevaid artefakte ja esemeid, mis kajastavad linna ajalugu ja kultuuri.
  3. Sebilj purskkaev: Sebilj on ilus purskkaev, mis asub Baščaršijal. See on üks Sarajevo ikoonilisemaid vaatamisväärsusi ning siin saab nautida rahulikku õhkkonda ja linnamelu.
  4. Sarajevo tunnelimuuseum: Sarajevos asuv tunnelimuuseum on mälestus Bosnia sõjast ning see annab hea ülevaate sellest, kuidas linna piiramise ajal kasutati tunnelit, et saada inimestele toitu ja tarbeesemeid.

Sarajevo on ka tuntud oma erinevate köökide poolest ning siin on võimalik proovida Balkani ja Türgi toite ning traditsioonilisi Bosnian roogasid.

Milliste hindadega peaks Sarajevos arvestama?

Sarajevo on Bosnia ja Hertsegoviina pealinn ning kulude määr sõltub sellest, milliseid tegevusi soovite seal teha ning millises hinnavahemikus sööke ja majutust otsite. Siiski on mõned keskmised hinnad, mida võiksite arvesse võtta:

  • Odav hotell: alates 20-30 eurost öö kohta
  • Keskmine einerestorani hind: 5-10 eurot
  • Kohaliku transpordi üksikpilet: 1 euro
  • Muuseumi sissepääs: 3-5 eurot

Mõned teised hinnad võivad varieeruda sõltuvalt aastaajast ja turismihooajast. Täpsemate hindade saamiseks soovitame kontrollida kohalike hotellide, restoranide ja turismiobjektide hindu.