Skopje

Skopje on Makedoonia pealinn ja üks riigi vanimaid linnu, mille ajalugu ulatub tagasi antiikajale. Linn asub Vardari jõe kallastel ja on olnud oluline kaubandus- ja kultuurikeskus juba ammustest aegadest.

Linn on olnud eri rahvaste valduses ning selle ajalugu on seotud mitmete suurte impeeriumidega, nagu Rooma, Bütsantsi, Osmanite ja Jugoslaaviaga. Rooma ajal oli Skopje oluline kaubanduskeskus, Bütsantsi ajal kuulus see Makedoonia teemasse ja oli oluline kultuurikeskus, Osmanite ajal oli Skopje osa Osmanite impeeriumist ning Jugoslaavia ajal oli see üks selle sotsialistliku vabariigi pealinnadest.

  1. aastal sai Makedoonia iseseisvaks riigiks ja Skopje selle pealinnaks. Alates iseseisvusest on Skopje kiiresti muutunud kaasaegseks linnaks, kus on kombineeritud mineviku säilmed ja kaasaegne arhitektuur.

Linnas on palju ajaloolisi paiku, nagu kindlused, sillad, katedraalid ja mošeed, mis kõik näitavad Skopje mitmekülgset ajalugu. Linnas on ka mitmeid muuseume, kus saab tutvuda Makedoonia kultuuri ja ajalooga.

Mida Skopjes teha?

Skopje on Makedoonia pealinn ning pakub oma külastajatele palju huvitavaid tegevusi ja vaatamisväärsusi.

  1. Külasta Skopje keskaegset kindlust. Vanalinnas asub Kale kindlus, mis ehitati 6. sajandil. Kindlus asub mäe otsas ning pakub külastajatele kauneid vaateid linnale.
  2. Uuri välja, miks Skopje on tuntud oma sildade poolest. Linna läbib Vardari jõgi, mille kohal kõrguvad mitmed sillad, näiteks Kameny sild, Stara Carsija sild ja nn. armastuse sild.
  3. Tutvu Makedoonia kultuuriga. Linn pakub külastajatele hulgaliselt muuseume, näiteks Rahvusmuuseum, mis tutvustab Makedoonia ajalugu ja kultuuri. Teisi huvitavaid muuseume on Makedoonia kaasaegse kunsti muuseum, arheoloogiamuuseum ja juudi kultuurimuuseum.
  4. Jaluta mööda kõige olulisemaid tänavaid. Skopje kesklinnas on palju kauneid tänavaid ja väljakuid, nagu näiteks Makedoonia väljak, kus asuvad paljud olulised hooned ja vaatamisväärsused, sealhulgas Rahvusteater, Vana bazaar ja Monument Makedoonia võitlusele.
  5. Mine matkama või nautima loodust. Ümbrus on kaunis ja pakub võimalust matkata, näiteks Matka kanjoni rahvuspark, kus saab matkata mööda jõge ning nautida maalilisi vaateid.
  6. Maitse kohalikke toite ja jooke. Makedoonia köök pakub mitmeid huvitavaid maitseid ja roogasid, mida tasub kindlasti proovida, nagu näiteks grillitud lambaliha, ajvar (paprikapüree), kebab, pita-leib ja paljud teised. Lisaks tasub kindlasti proovida ka kohalikke jooke, nagu näiteks Makedoonia veinid ja kohalikud õlled.
  7. Külasta lähedal asuvaid turismiatraktsioone. Skopje on hea baas, et külastada lähedal asuvaid huvitavaid kohti, nagu Matka kanjon, Ohridi järv, Tetovo linn ja paljud teised.

Milliste hindadega peaksin Skopjes arvestama?

Makedoonia pealinn Skopje on üldiselt taskukohane sihtkoht, kus turistid saavad nautida nii kultuuri kui ka kööki.

Majutuse hind sõltub peamiselt sellest, millises piirkonnas soovite ööbida ja millist tüüpi majutust eelistate. Skopjes leidub nii odavamaid hostelidest kuni luksushotellideni, kus hinnad võivad varieeruda umbes 20 eurost kuni 150 euroni öö kohta.

Söögikohad Skopjes pakuvad taskukohaseid hindu ja maitseelamusi. Linnas on palju kohvikuid, baare ja restorane, kus saab nautida kohalikke roogasid, mis maksavad umbes 5-10 eurot.

Transport Skopjes on samuti taskukohane. Bussipiletid maksavad umbes 0,5 eurost kuni 1 euro ja taksod on samuti üldiselt odavamad kui teistes Euroopa pealinnades.

Kokkuvõttes võib öelda, et Skopje on suhteliselt taskukohane linn, kus kulutused sõltuvad peamiselt sellest, millist majutust ja söögikohti eelistate. Üldiselt võib öelda, et turistid saavad nautida Skopjet mõistlike hindadega.