Tallinn

Tallinna ajalugu ulatub tagasi 13. sajandisse, mil Taani kuningas Valdemar II asutas linnuse Lindanise kohale Tallinna. Aastal 1285 sai Tallinnast hansalinn, mis tõi kaasa majandusliku õitsengu ja linnuse kaitsmiseks ehitati muljetavaldav linnamüür.

 1. sajandil vallutas Tallinna Saksa ordu ja seejärel oli Tallinn osa Liivimaa ordu riigist. 1561. aastal sai Tallinnast iseseisev linna riik, mis aga jäi endiselt Rootsi kuninga võimu alla.
 2. sajandil vallutas Tallinna Vene tsaaririik ning linna allutati Venemaa võimule. Sel ajal ehitati ka uued kindlustused, mis kaitseksid linna võimaliku sissetungi vastu.
 3. sajandil sai Tallinnast Venemaa keisririigi oluline sadam ja kaubanduskeskus. Tallinna arhitektuur ja linnapilt kujundati sellel perioodil ümber klassitsistlikuks stiiliks.
 4. aastal kuulutas Eesti Vabariik end iseseisvaks ja Tallinn sai selle pealinnaks. Teise maailmasõja ajal kannatas Tallinn tugevalt Nõukogude Liidu ja Saksamaa vaheliste võitluste käigus, eriti 1944. aastal toimunud lahingutes.
 5. aastal taastas Eesti Vabariik oma iseseisvuse ning alates sellest ajast on Tallinn kiiresti arenev linn, mis on tuntud oma kauni vanalinnaga, rikkaliku kultuuripärandi ja kaasaegse infrastruktuuri poolest. Tallinn on ka Euroopa kultuuripealinnaks olnud ning on tuntud oma rahvusvaheliste festivalide ja ürituste poolest.

Mida Tallinnas teha?

Tallinn on Eesti pealinn, mis asub Läänemere ääres. Siin on mõned faktid ja omadused Tallinna kohta:

 1. Ajalugu – Tallinnal on pikk ajalugu, mis ulatub tagasi 13. sajandisse, mil linn asutati Taani kuninga poolt. Hiljem on Tallinn olnud oluline hansalinn, kus toimusid ka olulised sündmused Rootsi ja Venemaa võimu all.
 2. Vanalinn – Tallinna vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistus ning see on tuntud oma keskaegse arhitektuuri ja kitsaste tänavate poolest. Siin on mitmeid vaatamisväärsusi, nagu näiteks Raekoja plats, Toompea loss, Aleksander Nevski katedraal ja Paks Margareeta.
 3. Kultuur – Tallinn on kultuurikeskus, kus toimub palju erinevaid üritusi, nagu näiteks teatrietendused, kontserdid ja festivalid. Siin on ka mitmeid muuseume, nagu näiteks Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseum ja Niguliste muuseum.
 4. Loodus – Tallinna ümbruses on palju ilusat loodust ja vaateid, nagu näiteks Kadrioru park, Pirita jõgi ja Toompea mägi. Siin on ka mitmeid matkaradasid ja looduspargid, nagu näiteks Lahemaa rahvuspark.
 5. Toit ja jook – Tallinnas on palju kohvikuid, restorane ja baare, kus saab nautida kohalikku toitu ja jooke ning rahvusvahelist kööki. Kuulsad Tallinna road on näiteks karask, kiluvõileib ja kama.

Tallinn on kaasaegne ja kiiresti arenev linn, mis on tuntud oma kauni keskkonna, sõbralike inimeste ja unikaalse kultuuri poolest.

Milliste hindadega Tallinnas arvestada?

Tallinn on üldiselt võrreldes teiste Euroopa pealinnadega soodsam sihtkoht, kuid hindade suurusjärk sõltub paljudest teguritest, sealhulgas majutusest, toidust, transpordist ja meelelahutusest.

Allpool on mõned hinnanäited, mida võiksite Tallinnas arvestada:

 • Keskmise tasemega restoranis eine kahele maksab umbes 40-60 eurot.
 • Kiirtoidukohvikus võib burgeri ja friikartulitega maksta 6-8 eurot.
 • Pudel veini restoranis maksab umbes 20-30 eurot.
 • Ühistranspordi üksikpilet maksab 2 eurot, kuid on olemas ka erinevad päevapiletid ja kaardid, mis võivad olla soodsamad.
 • Ööbimine hotellis kesklinnas algab umbes 50-60 eurost öö kohta kahele inimesele. Airbnb korterite hinnad algavad umbes 30 eurost öö kohta.
 • Turistiatraktsioonide nagu Lennusadama, Toompea lossi või vanalinna muuseumide külastamine maksab umbes 5-10 eurot.

Muidugi võivad need hinnad varieeruda sõltuvalt hooajast, üritustest ja muudest teguritest, kuid need annavad üldise ülevaate Tallinna hindadest.