Tel Aviv

Tel Aviv on suurepärane sihtkoht reisijatele, kes soovivad külastada Iisraeli ja kogeda selle kultuuri. Tel Aviv asub riigi rannikul ning on kaasaegne linn, kus on palju näha ja teha. Siin saab nautida mereäärset elu ja rikkalikku kultuuripärandit. Lisaks on Tel Aviv teada-tuntud kui “Kultuuri pealinn” ning siin toimuvad aasta läbi erinevad üritused ja festivalid. Allpool on välja toodud mõned huvitavad faktid Tel Avivi kohta ning soovitused, mida linnas teha ja milliste hindadega arvestada. Kindlasti tasuks läbi lugeda ka meie blogis olev “Enne Reisi” postituste seeria.

Tel Avivi huvitavad faktid

  • Tel Aviv on Iisraeli suuruselt teine linn Jeruusalemma järel, kus elab ligi 450 000 inimest.
  • Linn asutati 1909. aastal ja sai alguse vaid mõnest majast. Tänaseks on Tel Aviv muutunud kaasaegseks linnaks, kus on tihedalt täis pilvelõhkujaid, ilusaid parke ja häid restorane.
  • Tel Aviv on koduks UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvale valguslinnule (The White City). Valguslinna arhitektuur on unikaalne ning selle loomisel on kasutatud Bauhausi stiili elemente. Linnas on üle 4000 valguslinna arhitektuuriga hoone.
  • Tel Avivis on üle 13 kilomeetri liivarandu, mis pakuvad suurepärast võimalust mereäärseks puhkuseks.
  • Tel Aviv on tuntud ka oma moodsa kunsti muuseumi poolest, kus saab näha erinevaid kaasaegseid kunstiteoseid ning üle 8000 objekti.

Mida Tel Avivis teha?

  • Külasta Jaffa vanalinna – see on üks vanimaid linnu maailmas ning pakub külalistele võimalust kogeda ajaloolist hõngu. Siin saab külastada kohalikke turuleid, vaadata erinevaid kunstinäitusi ja tutvuda linna ajalooga.
  • Uju või lõõgastu rannas – Tel Avivi randadele võib minna ujuma, päikest võtma või rannavõrkpalli mängima. Liivarannad on puhtad ja hästi hooldatud.
  • Avasta Tel Avivi muuseumid – linnas on palju muuseume, mis pakuvad huvitavaid ajaloolisi ja kultuurilisi vaatamisväärsusi. Eriti tasub külastada Tel Avivi kunstimuuseumi ning Museum of the Jewish People.
  • Naudi linna ööelu – Tel Aviv on tuntud oma ööelu poolest. Siin on palju baare, klubisi ja restorane, mis pakuvad erinevaid maitseelamusi ja meelelahutust. Kesklinnas asub ka kuulus Carmeli turg, kus saab nautida erinevaid toiduelamusi ja kohalikke hõrgutisi.
  • Tutvu loodusega – Tel Avivis on palju ilusaid parke ja aiad, kus saab jalutada ja linnulaulu kuulata. Üks populaarsemaid parke on Yarkoni park, mis asub mere ääres ja pakub kauneid vaateid linnale.

Milliste hindadega peaksin Tel Avivis arvestama?

Tel Avivis on üldiselt kõrgem hinnatase kui Iisraeli teistes linnades. Kuid siiski on võimalik leida taskukohaseid majutusvõimalusi ja söögikohti.

Majutus: Keskmine hotelli hind Tel Avivis on umbes 100-150 eurot öö kohta, kuid on võimalik leida ka odavamaid majutusvõimalusi hostelite näol. Airbnb kaudu saab leida ka kortereid, mis on taskukohasemad ja sobivad hästi peredele või gruppidele.

Toit ja jook: Restoranides söömine võib olla kallis, kuid tänavatoidud ja kohalikud turud pakuvad taskukohasemaid võimalusi. Keskmine söögikoha hind on umbes 20-30 eurot inimese kohta. Alkohol on ka suhteliselt kallis ning pudel õlut maksab keskmiselt 4-5 eurot.

Transport: Linnas on hästi toimiv ühistranspordisüsteem, kus saab liikuda busside ja rongidega. Ühe sõidu hind bussiga või rongiga on umbes 1-2 eurot. Takso on kallis ning keskmine sõiduhind on 15-20 eurot.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Tel Aviv on kaasaegne ja huvitav sihtkoht, mis pakub palju võimalusi nii kultuurielamuste kui ka mereäärse puhkuse nautimiseks. Kuigi hindade tase võib olla kõrgem kui teistes Iisraeli linnades, on siiski võimalik leida taskukohaseid majutus- ja söögikohti ning nautida linna ilu ja võlu.