Vaduz

Vaduz on Liechtensteini pealinn ja selle ajalugu ulatub tagasi keskajale. Linn asub Alpide jalamil ja piirneb Šveitsi kantonite St. Galleni ja Sankt Galleni ning Austria liidumaaga Vorarlberg.

Linna ajaloo algus on seotud Vaduzi lossiga, mis rajati 12. sajandil. Lossi valdaja oli alguses Austria aadlikusuguvõsa ning hiljem võttis selle üle Liechtensteini krahvide suguvõsa. 1719. aastal sai Liechtensteinist iseseisev vürstiriik ja Vaduzist sai selle uue riigi pealinn.

 1. sajandil muutus Vaduzi asula elavamaks, kui riigil õnnestus eraldada end Saksamaa Liidu tolliliidust ning seega kaubanduslikult iseseisvaks saada. 20. sajandil muutus Vaduzist veelgi enam majanduslik keskus ning seal hakkas arenema ka turism.

Vaduzi ajalugu on seotud Liechtensteini ajalooga, sest Vaduz on olnud selle riigi pealinn alates selle loomisest 18. sajandi alguses. Tänapäeval on Vaduz tuntud oma majandusliku ja kultuurilise tähtsuse poolest, ning see on ka populaarne turismisihtkoht tänu oma ilusale loodusele ja erinevatele vaatamisväärsustele.

Mida Vaduzis teha?

Vaduz on Liechtensteini pealinn, mille asukoht on maalilisel kohal Alpide jalamil. Siin on mõned faktid ja kirjeldus Vaduzist:

 1. Rahvusmuuseum: Vaduzi rahvusmuuseum annab ülevaate Liechtensteini ajaloost, kultuurist ja geograafiast. Muuseum asub linnakeskuses ja on avatud kõigile huvilistele.
 2. Vaduzi loss: Liechtensteini valitsuse residents, Vaduzi loss, asub linnast veidi eemal ja on üks populaarsemaid turismiobjekte. Lossi saab külastada ja nautida kauneid vaateid Alpidele.
 3. Kunstimuuseum: Kunstimuuseumis saate tutvuda rikkaliku koguga, mis hõlmab nii rahvusvahelist kui ka Liechtensteini kunsti.
 4. Batiik: Vaduzis asuv Batiik on kaasaegne kontserdipaik, kus toimuvad erinevad üritused ja kontserdid.
 5. Rheinpark Stadion: Kui olete spordifänn, siis külastage kindlasti Rheinparki staadionit, kus toimuvad erinevad spordiüritused ja mängud.
 6. Shopping: Vaduzis on palju erinevaid butiike ja kauplusi, kus saate osta nii kohalikke käsitöötooteid kui ka rahvusvahelisi brände.
 7. Kohvikud ja restoranid: Vaduzis on palju hubaseid kohvikuid ja restorane, kus saate nautida nii Liechtensteini kui ka rahvusvahelist kööki.
 8. Loomaaed: Liechtensteini ainus loomaaed, Triesen Zoo, asub linnast veidi eemal, aga see on kindlasti külastamist väärt.

Vaduz on üsna väike linn, mistõttu võite nautida selle hubast atmosfääri ja ilusat loodust jalutades või rattaga sõites.

Milliste kuludega peaksin Vaduzis arvestama?

Vaduz on üks Euroopa kõige jõukamaid linnu ning seetõttu on elukallidus suhteliselt kõrge. Siin on mõned hinnangulised kulud, mida võiksite Vaduzi külastamiseks arvestada:

 1. Majutus: ööbimise hind sõltub valitud majutuskohast, kuid tavaliselt algavad hinnad umbes 80 eurost öö kohta.
 2. Transport: linnas liiklemiseks saab kasutada bussi või taksot. Bussipiletid algavad 2 eurost ning taksosõit on tavaliselt kallim.
 3. Toit: restoranides söömine võib olla kallis. Keskmine hind ühe eine kohta võib olla vahemikus 20-40 eurot.
 4. Turismiatraktsioonid: paljud turismiatraktsioonid Vaduzis on tasuta, kuid mõne vaatamisväärsuse külastamine võib maksta 5-10 eurot.
 5. Shopping: Vaduzis on palju kauplusi, kus müüakse kohalikke käsitöötooteid ja rahvusvahelisi kaubamärke. Hinnad sõltuvad toodetest ja kauplustest.
 6. Muud kulud: Lisaks ülalnimetatud kuludele võib arvestada ka muid kulusid, nagu näiteks lennupiletid, reisikindlustus, raha vahetamise kulud, jne.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Vaduzis külastamise kulud sõltuvad teie isiklikest eelistustest ja reisi kestusest. Soovitame eelnevalt oma reisi hoolikalt planeerida ning kalkuleerida kõik eeldatavad kulud, et reisil muretult aega veeta.