Varssavi

Varssavi on Poola pealinn ja üks riigi suurimaid linnu, millel on pikk ja keeruline ajalugu. Varssavi asutati 13. sajandi keskel Mazovia hertsogi Bolesław II poolt ja see oli alguses väike kindlus Łazienki jõe kaldal. Aastate jooksul laienes linn, muutudes kaubanduskeskuseks, mida ümbritses muljetavaldav kindlustus.

Varssavi on olnud läbi ajaloo mitmete konfliktide ja sõdade keskmes. 16. sajandil vallutasid linna Rootsi väed, kes tegid sellest oma linnuse. 18. sajandi lõpus sai Varssavist Poola-Liitu kuuluva Poola kuningriigi pealinn ning see muutus kiiresti üheks Euroopa suurimaks ja jõukamaks linnaks.

Teine maailmasõda tõi kaasa suured purustused ja inimohvrid Varssavis. Sõja ajal hävitasid sakslased linna ja tappis suure osa selle elanikkonnast, samuti hävitasid natsid palju kultuuriväärtusi. Pärast sõda taastati linn, kuid see muutus Nõukogude Liidu mõju all ja Poola kommunistliku režiimi käe all. Linn jäi kommunistliku režiimi all kuni 1989. aastani, mil Poola muutus demokraatlikuks riigiks.

Täna on Varssavi elav ja kaasaegne linn, millel on palju põnevat ajalugu ja kultuuripärandit. Linna vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistus ja seal on mitmeid ajaloolisi hooneid ja vaatamisväärsusi, nagu kuninglik loss, St. Johni katedraal ja Püha Risti kirik, kus on Chopini süda.

Mida Varssavis teha?

Varssavi on Poola pealinn ja üks suuremaid ja rikkalikumaid linnu riigis, mis pakub turistidele palju vaatamisväärsusi ja tegevusi. Siin on mõned populaarsed asjad, mida Varssavis teha:

  1. Vanalinn: Varssavi vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistus ja üks linna kõige külastatavamaid piirkondi. Seal saab nautida vanu hooneid, kitsaid tänavaid ja arvukalt ajaloolisi vaatamisväärsusi.
  2. Kunstimuuseumid: Varssavis on palju muuseume, kus saab näha Poola ja rahvusvahelisi kunstiteoseid. Mõned populaarsemad neist on Kuninglik Łazienki muuseum, Varssavi rahvusmuuseum ja Modlini kindluse kunstimuuseum.
  3. Palatsid ja lossid: Varssavis on palju ajaloolisi paleesid ja lossi, mis on avatud turistidele, nagu Wilaniów palee, Łazienki palee, Krasinski palee ja Radziwiłł palee.
  4. Chopini muuseum: Varssavi on Chopini sünnilinn ja muuseumis saab tutvuda tema eluga, loominguga ning kuulata tema muusikat.
  5. Šoping: Varssavis on palju kaubanduskeskusi, butiike ja turgusid, kus saab osta kohalikke käsitöötooteid, rõivaid, suveniire ja muud.
  6. Toiduelamus: Poola toidukultuur on rikkalik ja mitmekesine, seega tasub kindlasti proovida kohalikke toite ja jooke.
  7. Vabamuuseum: Varssavi ülestõusu muuseum tutvustab linna ajalugu, eriti teist maailmasõda ja 1944. aasta Varssavi ülestõusu ajalugu.

Milliste hindadega peaksin Varssavis arvestama?

Varssavi on üldiselt odavam kui enamik teisi Euroopa pealinnu, kuid hind sõltub paljudest teguritest, sealhulgas majutuse tüübist, toitlustusest ja tegevustest, mida soovite teha. Allpool on mõned keskmised hinnad, millega peaksite Varssavis arvestama:

  • Majutus: Hostelites ja odavates hotellides algavad hinnad tavaliselt 10-20 eurost öö kohta. Keskmine hotellimajutuse hind jääb vahemikku 50-100 eurot öö kohta.
  • Toitlustamine: Restoranide hinnad on Varssavis üldiselt taskukohased, eriti võrreldes muude Euroopa pealinnadega. Ühe einet saab nautida 5-10 euroga. Kiirtoidukohad on veelgi odavamad, kusjuures hinnad algavad 2-3 eurost.
  • Transport: Ühistranspordi piletid maksavad umbes 1 euro. Taksosõidud on tavaliselt odavamad kui enamikus teistes Euroopa linnades, kuid siiski võib hinna tõusu korral kuluda sõiduks rohkem kui 10 eurot.
  • Muuseumid ja vaatamisväärsused: Muuseumide ja vaatamisväärsuste piletite hinnad varieeruvad suuresti, kuid enamik piletihindu jääb vahemikku 5-10 eurot.

Kokkuvõttes võib öelda, et keskmine päevabudžett, mis sisaldab taskukohast majutust, toitlustust ja mõningaid tegevusi, võib jääda vahemikku 30-50 eurot päevas. Muidugi võivad hinnad olenevalt valikutest ja mugavusnõuetest ka kõvasti varieeruda.