Veneetsia

Veneetsia on Itaalia linnaosa, mis on tuntud oma ainulaadse asukoha poolest – see on ehitatud vee peal. Linnaosa paikneb Veneetsia laguuni idaosas ning koosneb 118 saarest, mis on ühendatud erinevate sildade ja kanalitega. Veneetsia on tuntud oma rikkaliku kultuuripärandi, romantilise õhkkonna ja maitsva toidu poolest ning on üks Itaalia populaarsemaid turismisihtkohti.

Linna süda on St. Markuse väljak, mis on üks Veneetsia kuulsamaid vaatamisväärsusi. Siin asub ka St. Markuse basiilika, mis on üks Veneetsia kõige ilusamaid kirikuid. Väljakul on võimalik nautida kaunist arhitektuuri ja linna elavat atmosfääri.

Veneetsia arhitektuur on ainulaadne ja seda iseloomustavad erinevad stiilid, nagu gooti, barokk ja renessanss. Paljud Veneetsia hooned on ehitatud 14.-18. sajandil ning neid kaunistavad kaunid sambad, freskod ja mosaiigid. Linnaosas on palju ilusaid sildu, mis ühendavad erinevaid saari ja kanaleid ning pakuvad suurepärast vaadet linnaosale.

Veneetsia kanalid

Veneetsia on tuntud ka oma kanalite poolest, mida kasutatakse peamise transpordivahendina. Kanalid on täidetud gondlite ja vesibussidega, mis sõidavad läbi linna, andes külastajatele võimaluse näha linnaosas erinevaid vaatamisväärsusi ja saari. Lisaks sellele saab Veneetsias sõita gondliga, mis on romantiline ja ainulaadne viis nautida linna ilu.

Veneetsias on palju muuseume ja galeriisid, mis on täis ajalugu ja kultuuripärandit. Näiteks Peggy Guggenheimi kogu on kaasaegse kunsti muuseum, kus saate näha suurepäraseid teoseid 20. sajandist kuni tänapäevani. Doge’i palee on veel üks oluline vaatamisväärsus, mis oli kunagi Veneetsia valitsejate residentsiks. Palees on võimalik näha kauneid saale, kus kunstiteosed ja freskod loovad unikaalse atmosfääri.

Veneetsia toit on samuti tuntud oma kvaliteedi ja maitse poolest. Kohalikud restoranid pakuvad peamiselt mereande, nagu värsket kala ja mereande pastaroogasid, kuid siin saab proovida ka erinevaid Itaalia traditsioonilisi roogasid. Veneetsia ei ole küll tuntud oma rannapuhkuse poolest, kuid sellest hoolimata ümbritseb teid vesi.

Mida Veneetsia pakub

Veneetsia on tuntud oma romantilise õhkkonna, ainulaadse arhitektuuri ja rikkaliku kultuuripärandi poolest. See Itaalia linnaosa on ehitatud vee peal, mis muudab selle tõeliselt ainulaadseks ja võluvaks sihtkohaks. Siin on mõned põhjused, miks Veneetsia on üks populaarsemaid turismisihtkohti Itaalias.

Kanalid ja gondlid – linn on tuntud oma kanalite poolest, mida kasutatakse peamise transpordivahendina. Kanalite ääres on võimalik näha palju erinevaid hooneid, sildu ja kirikuid, mis loovad ilusa vaate. Üks parimaid viise Veneetsia uurimiseks on sõita gondliga, mis on romantiline ja võluv viis nautida linna vaateid.

Basilica di San Marco – Basilica di San Marco on üks kõige kuulsamaid kirikuid, mis on tuntud oma ainulaadse arhitektuuri ja rikkaliku ajaloo poolest. Siin saate näha kaunist mosaiikidest kaetud interjööri, mis on tõeliselt hämmastav. Samuti on siin võimalik külastada ka torni vaateplatvormi, mis pakub suurepärast vaadet üle linna.

Doge’i palee – Doge’i palee on teine oluline vaatamisväärsus Veneetsias, mis oli kunagi Veneetsia valitsejate residentsiks. Palee on tuntud oma gooti stiilis arhitektuuri ja ajalooliste saalide poolest, kus saate näha kunstiteoseid ja freskosid.

Peggy Guggenheimi kogu – Peggy Guggenheimi kogu on kaasaegse kunsti muuseum, mis sisaldab suurepäraseid teoseid 20. sajandi algusest kuni tänapäevani. Muuseumis on väljas kunstiteoseid, mille on loonud Pablo Picasso, Salvador Dali, Jackson Pollock ja teised kuulsad kunstnikud.

Veneetsia peamised vaatamisväärsused

Rialto sild – Rialto sild on üks Veneetsia kõige ikoonilisemaid sildu, mis on tuntud oma ainulaadse arhitektuuri ja kaupluste poolest, mis paiknevad silla kohal. Sild ühendab Veneetsia kahte suuremat linnaosa ning on üks parimaid kohti, kust nautida vaateid üle Grand Canal’i.

Murano klaasitööstus – Murano on väike saar Veneetsia laguunis, mis on tuntud oma klaasitööstuse poolest. Siin saate külastada klaasitöökodasid, kus kohalikud käsitöölised loovad kauneid klaasesemeid. Lisaks sellele on siin võimalik külastada ka Murano klaasimuuseumi, kus saate näha ajaloolisi klaasiteoseid ja õppida klaasitööstuse ajaloost.

Veneetsia karneval – Veneetsia karneval on üks kõige kuulsamaid karnevale maailmas, kus inimesed kogunevad tänavatele, et näha erinevaid kostüüme ja nautida karnevali atmosfääri. Karneval toimub igal aastal veebruari lõpus või märtsi alguses ning sellel on pikk ajalugu, mis ulatub tagasi 12. sajandisse.

Restoranid ja kohvikud – Veneetsias on palju suurepäraseid restorane ja kohvikuid, kus saate nautida erinevaid Itaalia roogasid ja jooke. Restoranid serveerivad peamiselt mereande, nagu värsket kala ja mereande pastaroogasid, kuid siin saab proovida ka erinevaid Itaalia traditsioonilisi roogasid. Kohvikud on suurepärased kohad, kus nautida tassi kohvi ja tüüpilist itaalia magustoitu, nagu tiramisu või panna cotta.

Biennaal Veneetsia – biennaal on suur rahvusvaheline kunstinäitus, mis toimub igal aastal ja kus saab näha erinevaid kaasaegseid kunstiteoseid. Biennaalil osalevad kunstnikud üle kogu maailma ning näitus on üks kõige olulisemaid kunstiüritusi maailmas.

Veneetsia öine elu – Kuigi Veneetsia ei ole tuntud oma öise elu poolest, on siin siiski palju kohti, kus saate öösel lõbutseda. Näiteks Campo Santa Margherita on suurepärane koht, kus nautida erinevaid baare ja kohvikuid ning kus kohalikud ja turistid kohtuvad hilistel õhtutundidel.

Milliste hindadega peaksin Veneetsias arvestama

Linn on üks Itaalia kõige populaarsemaid turismisihtkohti, mis tähendab, et hinnatase võib olla kõrgem kui Turinis. Siin on mõned hinnad, mida võite oodata Veneetsias viibides:

Majutus:

 • Hostel: 25-50 EUR öö kohta
 • Hotellid: 70-150 EUR öö kohta
 • Luksuslikumad hotellid: alates 200 EUR öö kohta

Toit ja jook:

 • Kohalik restoran: 20-40 EUR inimese kohta
 • Kiirtoidukohad: 5-10 EUR inimese kohta
 • Kohalik vein: alates 6 EUR klaasi kohta
 • Kohv: alates 1,50 EUR tassi kohta

Transport:

 • Takso: alates 30 EUR ühe sõidu kohta
 • Vaporetto (vesibuss): 7,50 EUR ühe sõidu kohta
 • Taksod lennujaamast kesklinna: alates 40 EUR ühe sõidu kohta

Muuseumipiletid:

 • Doge’i palee: 20 EUR täiskasvanu, 13 EUR laps
 • Basilica di San Marco: tasuta sissepääs, kuid torni vaateplatvormi pilet maksab 8 EUR täiskasvanu, 4 EUR laps
 • Peggy Guggenheimi kogu: 18 EUR täiskasvanu, 9 EUR laps

Ühistranspordi päevapilet maksab 20 EUR ja see võimaldab kasutada kogu päeva vaporetto’d (vesibusse).

Peamiselt on linn aga tuntud oma turismi poolest, mis võib tähendada, et hinnatase võib erinevatel aegadel varieeruda. Näiteks kõrgperioodidel, nagu suvel, võivad majutushinnad olla kõrgemad ning restoranide hinnad võivad tõusta.

Kokkuvõttes võib öelda, et Veneetsia on Itaalias kõrgema hinnatasemega turismisihtkoht, kuid kui olete valmis natuke otsima, võite leida taskukohaseid võimalusi majutuseks ja toiduks.