Viin

Viini ajalugu ulatub tagasi enam kui 2000 aastat. Linna asutamine toimus umbes 500 aastat eKr, kui keldi hõimud lõid asula, millest on saanud Viin. Pärast seda valitsesid Viini ala Rooma impeerium, Bütsantsi impeerium ja keskajal ka Babenbergi dünastia.

Viin tõusis oluliseks linnaks 13. sajandil, kui seda hakkasid juhtima Habsburgi dünastia valitsejad. Habsburgi dünastia valitsemise ajal sai Viinist üks Euroopa suurimaid ja rikkamaid linnu. Viinist sai Habsburgide impeeriumi keskus ning sellest sai tuntud kui “kuldse ringi” linn, kuna see oli ümbritsetud linnustega.

Viini ajaloo oluline verstapost oli 1918. aastal, mil Austria-Ungari impeerium kokkuvarises ja Viin sai iseseisvaks riigiks. Teise maailmasõja ajal sai Viin suure kahjustuse osaliseks, kui linna pommitati liitlaste poolt. Pärast sõda taastati Viin kiiresti ja see sai taas oluliseks kultuuri-, majandus- ja poliitikakeskuseks.

Tänapäeval on Viin tuntud kui Euroopa üks ilusamaid linnu, millel on rikkalik ajalugu ja kultuuripärand. Linna kaunistavad arvukad ajaloolised paleed, kirikud ja monumentaalsed hooned ning siin asuvad ka maailmakuulsad kultuuriasutused, nagu näiteks Viini ooper, Austria Rahvusgalerii ja Viini Filharmoonia orkester.

Mida Viinis teha?

Viin on Austria pealinn ja suurim linn. See asub Donau jõe kaldal ning on tuntud oma rikkaliku ajaloo, kaunite paleede, rikkaliku kultuuri ja muusika poolest. Siin on mõned peamised vaatamisväärsused ja tegevused, mida Viinis nautida:

  1. Ajalugu ja kultuur: Viin on täis ajaloolisi paiku ja muuseume, nagu näiteks Schönbrunni palee, Hofburgi palee, Stephansdomi katedraal, Austria Rahvusgalerii, Viini ooper ja palju muud. Lisaks on Viin tuntud oma klassikalise muusika ja ooperi poolest, kus külastajad saavad nautida erinevaid esitusi erinevates kontserdisaalides.
  2. Toit ja jook: Viin on tuntud ka oma gastronoomia poolest. Siin saab nautida traditsioonilisi Austria toite, nagu näiteks wiener schnitzel, tafelspitz ja apfelstrudel. Lisaks on Viin tuntud ka oma kohvikute ja kondiitrite poolest, kus saab proovida erinevaid kooke ja kohvi.
  3. Shopping: Viin on tuntud oma laia kaubavaliku poolest, sealhulgas Austria käsitöö, keraamika, kristall, moe- ja disainikaupade poolest. Külastajad saavad nautida erinevaid kaubanduskeskusi, butiike ja turgusid.
  4. Vabaõhu tegevused: Viin asub ilusas looduskeskkonnas ning külastajad saavad nautida erinevaid vabaõhu tegevusi, nagu näiteks jalgrattasõit, matkamine ja piknikud. Lisaks saavad külastajad nautida kaunite parkide ja aianduslike kujundustega aiandusega seotud vaatamisväärsusi, nagu näiteks Belvedere palee, Schönbrunni lossi aed ja Viini loomaaed.
  5. Ööelu: Viin on tuntud ka oma elava ööelu poolest, kus külastajad saavad nautida erinevaid baare, klubisid ja ööklubisid. Viini ööelu on mitmekesine ning sobib erinevatele maitsetele ja eelistustele.

Milliste hindadega Viinis arvestada?

Viin on tuntud kui üks Euroopa kallimaid linnu, kuid see ei tähenda, et seal viibimine peaks olema alati kallis. Siin on mõned näited hindadest Viinis:

  • Majutus: majutuse hinnad sõltuvad sellest, millist tüüpi majutust otsite. Hostelites võib maksta ööpäev alates 15-20 eurost, samal ajal kui hotellides algavad hinnad tavaliselt vähemalt 70 eurost öö kohta.
  • Toit: Viini söögikohad on tuntud oma kohviku- ja kondiitritoodete ning traditsiooniliste Austria toitude poolest. Odavama hinnaklassi kohvikutes saab tassi kohvi ja saiakeste eest maksta umbes 5-7 eurot, samal ajal kui restoranides võib pearoog maksma minna 10-20 eurot.
  • Transpordikulud: Viinis on suurepärane ühistranspordi võrk, mis võimaldab mugavalt liikuda kõikjal linnas. Üksikpilet maksab 2,40 eurot, samas kui 24-tunnine bussi- ja trammi- ning metroopilet maksab 8 eurot.
  • Vaatamisväärsused: Viin on täis ilusaid arhitektuurilisi vaatamisväärsusi ja muuseume. Näiteks Schönbrunni palee ja lossiparki külastamine maksab täiskasvanutele umbes 16 eurot, samas kui Albertina muuseumi pilet maksab umbes 19 eurot.

Kokkuvõttes sõltuvad kulud teie eelistustest ja eelarvest. Kuid tavaliselt peaks ööpäevane eelarve majutuse, toidu ja transpordi ning vaatamisväärsuste jaoks olema umbes 50-100 eurot päevas inimese kohta.