Vilnius

Vilnius on Leedu pealinn ning üks Baltimaade ilusamaid ja ajaloolisemaid linnu. Siin on hästi säilinud ajalooline kesklinn, mis on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Allpool on lühike kirjeldus Vilniusest:

 1. Ajalooline keskus: Vilniuse vanalinn on täis ajaloolisi ehitisi ja kauneid tänavaid, mida tasub kindlasti külastada. Seal on ka palju erinevaid kirikuid, nagu näiteks Vilniuse katedraal ja St. Anne kirik, mis on kuulus oma gooti arhitektuuri poolest.
 2. Turud ja ostlemine: Vilniuses on palju turge ja kaubanduskeskusi, kus saab osta traditsioonilisi tooteid, nagu näiteks käsitöö, keraamika, rahvarõivad ja palju muud.
 3. Toit: Vilnius pakub mitmeid erinevaid toiduelamusi, millest mõned on traditsioonilised Leedu road, nagu näiteks cepelinai (kartulipallid), kugelis (kartulikoogi moodi roog) ja šaltibarščiai (külm peedipüreesupp).
 4. Muuseumid ja galeriid: Vilniuses on mitmeid muuseume ja galeriisid, mis kajastavad Leedu kultuuri, ajalugu ja kunsti.
 5. Vaba aja veetmine: Vilnius pakub palju erinevaid vaba aja veetmise võimalusi, nagu näiteks jalutuskäigud, rattasõit, linnaretked, spaa ja palju muud.
 6. Üritused ja festivalid: Vilniuses toimub aastaringselt mitmeid erinevaid üritusi ja festivale, sealhulgas Vilniuse filmifestival, džässifestival Vilnius Jazz, tänava kunstifestival Užupis Art Incubator ja palju muud.

Kokkuvõttes võib öelda, et Vilnius on ilus ajalooline linn, kus on palju erinevaid võimalusi nii kultuuri, ajaloo, toiduelamuste kui ka vaba aja veetmise osas. Hinna poolest on Vilnius üldiselt taskukohane linn ning kulud sõltuvad teie isiklikest eelistustest ja reisi kestusest.

Mida Vilniuses teha?

Vilnius on mitmekülgne linn, kus on palju erinevaid tegevusi ja vaatamisväärsusi. Siin on mõned soovitused, mida Vilniuses teha:

 1. Jalutage Vilniuse vanalinnas: Vilniuse vanalinn on täis ajaloolisi ehitisi ja kauneid tänavaid. Külastage kindlasti Raekoja platsi, Vilniuse katedraali ja St. Anne kirikut.
 2. Tutvuge Leedu kultuuriga: Külastage Leedu Rahvusmuuseumi ja Leedu Rahvakunsti Muuseumi, et saada ülevaade Leedu ajaloost, kultuurist ja rahvakunstist.
 3. Külastage Gediminase lossi: Gediminase loss on Vilniuse üks peamisi vaatamisväärsusi, kust avaneb kaunis vaade linnale.
 4. Avastage Užupise linnaosa: Užupis on Vilniuse boheemlaslik ja alternatiivne linnaosa, kus on palju kunstigaleriisid, kohvikuid ja baare.
 5. Nautige Leedu kööki: Proovige Leedu traditsioonilisi roogi, nagu näiteks cepelinai (kartulipallid), kugelis (kartulikoogi moodi roog) ja šaltibarščiai (külm peedipüreesupp).
 6. Külastage kunstimuuseume: Vilniusel on mitmeid kunstimuuseume, näiteks Leedu Rahvuslik Kunstimuuseum, Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskus ja Mo Museo.
 7. Veetke aega looduses: Vilniuse ümbruses on palju kauneid loodusmaastikke, näiteks Trakai lossi järv ja Nerise jõgi, kus saab nautida jalutuskäike ja piknikke.
 8. Osalege festivalidel: Vilniusel on aastaringselt palju erinevaid festivale ja üritusi, näiteks Vilniuse filmifestival, Vilnius Jazz festival ja Užupis kunstifestival.

Kokkuvõttes on Vilnius mitmekülgne linn, kus on palju erinevaid tegevusi ja vaatamisväärsusi ning igale maitsele midagi.

Milliste kuludega peaksin Vilniuses arvestama?

Vilnius on võrreldes paljude teiste Euroopa linnadega üldiselt suhteliselt odav koht, kuid hinnad võivad siiski varieeruda sõltuvalt sellest, milliseid tegevusi soovite teha ja millises piirkonnas viibida.

Siin on mõned näited hinnatasemest Vilniuses:

 • Majutus: Hotellitoad algavad umbes 30 eurost öö kohta, kuid hinnad võivad varieeruda sõltuvalt hotelli asukohast ja mugavustest.
 • Toit: Restoranides on söögikordade hinnad umbes 10-20 eurot, kuid tänavatoidu puhul võib hind olla madalam. Kohviku külastus maksab tavaliselt 2-4 eurot.
 • Transport: Bussipiletid maksavad 0,6-1 eurot, taksod on suhteliselt odavad ning Uberi hindu saab võrrelda teiste linnade omadega.
 • Muuseumid ja vaatamisväärsused: Enamik muuseume maksab umbes 4-10 eurot piletihinna ning paljud vaatamisväärsused, nagu Gediminase loss, on tasuta.

Kokkuvõttes võib öelda, et Vilnius on suhteliselt odav koht, kus saab nautida palju erinevaid tegevusi ja kogemusi taskukohaste hindadega.