Zagreb

Zagreb on Horvaatia pealinn ja suurim linn, mis asub riigi põhjaosas Sava jõe ääres. Linn on tuntud oma ilusa arhitektuuri, kultuurilise pärandi ja elava atmosfääri poolest.

Zagrebi vanalinnas on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, sealhulgas Kaptol, mis on katoliku kiriku keskus Horvaatias, ja Gornji Grad, mis on keskaegne kindlus, kus asuvad kaheksa sajandit vanad kirikud, muuseumid ja galeriid. Linna sümboliks on St. Markuse kirik, mille fassaadil on vapiloomad ja Horvaatia vapp.

Lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele pakub Zagreb kaasaegset kunsti, kaubandust ja restorane. Kunstisõpru võlub Horvaatia kaasaegse kunsti muuseum ning toidusõpradele pakuvad rõõmu linna erinevad köögid, mis sisaldavad nii traditsioonilisi horvaatia kui ka rahvusvahelisi roogasid.

Zagreb on tuntud ka oma elava ööelu poolest, kus on palju baare, pubisid ja ööklubisid. Lisaks on linna ümbruskonnas palju rohelisi alasid ja looduskauneid paiku, mis sobivad hästi matkamiseks ja pikniku pidamiseks.

Kokkuvõttes on Zagreb väga mitmekülgne linn, mis sobib erinevate huvide ja eelistustega reisijatele.

Mida Zagrebis teha?

Zagrebis on palju tegevusi ja vaatamisväärsusi, mis võivad huvitada erinevaid inimesi. Mõned soovitused, mida Zagrebis teha:

 1. Jaluta vanalinnas – Zagrebi vanalinn on rikas ajaloo ja kultuuripärandi poolest. Külasta Kaptoli, Gornji Grad’i ja St. Markuse kirikut.
 2. Külasta muuseume – Zagrebis on palju muuseume, sealhulgas Horvaatia kaasaegse kunsti muuseum, Mimara kunstimuuseum ja arheoloogiamuuseum.
 3. Naudi kööki – Zagrebis on palju erinevaid kööke, kus saab maitsta Horvaatia traditsioonilisi roogasid, aga ka rahvusvahelisi roogasid. Soovitame külastada Tkalčićeva tänavat, mis on tuntud oma restoranide ja kohvikute poolest.
 4. Käi turul – Dolaci turg on suurim ja tuntum turg Zagrebis. Seal saab osta värsket toitu, käsitööd ja suveniire.
 5. Naudi loodust – Zagrebi ümbruses on palju rohelisi alasid, kus saab matkata ja pikniku pidada. Soovitame külastada Medvednica mäge, millelt avaneb kaunis vaade linnale.
 6. Koge ööelu – Zagrebis on palju baare, pubisid ja ööklubisid, mis sobivad erinevatele maitsetele. Soovitame külastada Tkalciceva tänavat, mis on tuntud oma ööelu poolest.

Need on vaid mõned soovitused, mida Zagrebis teha. Linna avastamisel on palju võimalusi ja kindlasti leidub midagi igale maitsele.

Milliste hindadega Zagrebis arvestada?

Zagreb on Kesk-Euroopa linn, kus hinnad on madalamad kui paljudes teistes Euroopa pealinnades. Siiski on hindade tase suuresti sõltuv sellest, milliseid teenuseid ja elustiili valite. Siin on mõned näited hindadest Zagrebis:

 • Tänavatoidu hind algab 2 eurost.
 • Kohvikus kohvi hind algab 1 eurost, tavaliselt maksab cappuccino umbes 1,5-2 eurot.
 • Restoranis söögi hind sõltub menüüst, kuid tavaliselt maksab pearoog 7-15 eurot.
 • Õlle hind baaris algab 2 eurost.
 • Takso hind on odavam kui paljudes teistes Euroopa pealinnades, kuid olenevalt sõidu pikkusest ja kellaajast maksab sõit 5-20 eurot.
 • Muuseumide ja galeriide piletid maksavad umbes 3-8 eurot, olenevalt näitusest ja asukohast.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et Zagrebis on võimalik mõistliku hinna eest reisida, kuid hinnatase võib kõikuda sõltuvalt teie valikutest.