Avastamata ja moodne Tirana |RIIAST| (al.119€)

Tirana on Albaania pealinn ja seda võib pidada riigi südameks. Kevad on üks parim aeg Tirana külastamiseks, kuna ilm on soe ja päikseline, kuid mitte liiga kuum. Lisaks on kevad üks parim aeg vaatamisväärsuste külastamiseks, rahvusparkide matkamiseks ja kultuuriliste ürituste nautimiseks.

Tirana on tuntud oma rikkaliku ajaloo ja kultuuripärandi poolest ning kevad on suurepärane aeg selle kõige avastamiseks. Albaania rahvusmuuseum on suurepärane koht, kus tutvuda riigi ajaloo ja kultuuriga. Samuti võib külastada Skanderbegi väljakut, mis on rahvusliku kangelase Skanderbegi auks ehitatud monument. Lisaks on olemas ka palju kaunist arhitektuuri, mis on pärit kommunismiajastust, mis annab külastajale hea võimaluse näha, kuidas riik on end taastanud pärast kommunismiaja lõppu.

Kevad on suurepärane aeg ka Tirana looduse nautimiseks. Dajti mägi on suurepärane koht, kus külastajad saavad nautida ilusat vaadet linnale. Samuti võib matkata Dajti rahvuspargis, mis on koduks paljudele haruldastele liikidele ja suurepärane koht matkamiseks, ronimiseks ning looduse nautimiseks.

Tirana on kuulus oma kohalike turutänavate poolest ja kevad on suurepärane aeg nende külastamiseks. Kesklinnas asub Tirana keskturg, kus saab osta värsket toitu, kohalikke käsitööesemeid ja palju muud. Samuti on palju tänavatoidukioskeid, kus saab proovida kohalikke toite.

Kevadel toimub ka palju kultuurilisi üritusi Tiranas. 7. märtsil tähistatakse riigi iseseisvuspäeva ja sel päeval korraldatakse erinevaid rongkäike, tantsuetendusi ja kontserte. Lisaks on mitmeid teisi kevadisi üritusi, nagu näiteks Kevadfestival, mis on täis muusikat, tantsu ja kohalikke toite.

Kokkuvõttes on kevad Tiranas suurepärane aeg külastamiseks, sest ilm on soe ja päikseline, kultuurilised üritused on täies hoos ning looduse nautimiseks on palju võimalusi. Kevadine hooaeg annab hea võimaluse kogeda Albaania pealinna parimaid külgi vähem turistidega rahvastatud ajal.

Soodsad Lennud

RIIAST

19.04.23 – 23.04.23 ( 119€ )

27.04.23 – 30.04.23 ( 124€ )

30.04.23 – 06.05.23 ( 180€ )

17.05.23 – 23.05.23 ( 148€ )

Parimad majutused

Booking.com


Reisijuht

  • Tirana

    Tirana

    Tirana on Albaania pealinn ja suurim linn, asudes riigi keskosas, Erzeni ja Tirana jõgede vahel. Linnas elab umbkaudu 420 000 inimest ning see on Albaania poliitiline, majanduslik ja kultuuriline keskus. Tirana ajalugu ulatub tagasi Kreeka ja Rooma aegadesse ning see oli algselt osa Osmanite impeeriumist. Alates 1912. aastast, kui Albaania sai iseseisvuse, on Tirana olnud riigi pealinn. Tirana on väga mitmekesine linn, kus on palju erinevaid arhitektuurilisi stiile, alates Osmanite aegadest kuni kaasaegse linnaplaneeringuni. Linna südames asub Skanderbegi väljak, mis on populaarne kohtumispaik ja turismiobjekt. Seal asub ka palju ajaloolisi hooneid ja monumente, sealhulgas riigimuuseum ja rahvusteater. Lisaks ajaloolistele paikadele … Loe edasi…