Kevadine Varssav |RIIAST| (al.27€)

Kevadine Varssav on suurepärane paik reisimiseks, eriti kui otsid võimalust põgeneda talvistest külmadest ja näha uusi kohti. Varssav on üks Euroopa parimatest kevadsihtkohtadest, kus külastajad saavad nautida linnas toimuvaid kultuurisündmusi, kohalikku toitu ning rikkalikku ajalugu ja arhitektuuri. Allpool on toodud mõned põhjused, miks peaksid kevadel Varssavisse reisima.

Esimene põhjus on ilm. Varssavi kevad on ilus, eriti mai kuu lõpus ja juuni alguses, kus päevad on soojad ja päikeselised ning temperatuur jääb tavaliselt vahemikku 15-20 kraadi. See teeb linnas jalutamise ja avastamise eriti meeldivaks. Kevadine ilm muudab ka parkide ja aedade külastamise meeldivaks, kus lilled hakkavad õitsema ja rohelus hakkab tagasi tulema.

Teine põhjus on kultuurisündmused. Varssav on tuntud oma rikkaliku kultuuripärandi poolest ning kevad toob kaasa palju põnevaid üritusi. Näiteks toimub aprillis “Varssavi Filmifestival”, mis on üks suurimaid filmeüritusi Euroopas. Samuti on kevadel võimalik külastada “Varssavi Muusikafestivali”, kus saab nautida erinevaid muusikastiile alates džässist kuni klassikalise muusikani. Kevadine Varssav on kultuuri poolest äärmiselt rikas.

Kolmas põhjus on ajaloolised vaatamisväärsused. Varssav on täis ajalugu ning kevad on ideaalne aeg külastamaks linna erinevaid vaatamisväärsusi. Linna südames asub UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud vanalinn, kus on võimalik näha kaunist arhitektuuri ja palju ajaloolisi vaatamisväärsusi. Samuti on võimalik külastada muuseume ja galeriisid, et tutvuda linna ajaloo ja kultuuriga.

Neljas põhjus on toit. Varssav on tuntud oma rikkaliku toidukultuuri poolest ning kevad pakub võimalust nautida värskeid kohalikke toiduaineid. Restoranid ja kohvikud pakuvad kevadmenüüsid, mis on täis kohalikke maitseid. Näiteks tasub proovida traditsioonilisi poola toite nagu pierogi (pelmeenid) ja bigos (hautatud hapukapsas).

Soodsad Lennud

RIIAST

20.04.23 – 24.04.23 ( 31€ )

25.04.23 – 02.05.23 ( 30€ )

27.04.23 – 03.05.23 ( 27€ )

09.05.23 – 13.05.23 ( 32€ )

Parimad majutused

Booking.com


Reisijuht

  • Varssavi

    Varssavi

    Varssavi on Poola pealinn ja üks riigi suurimaid linnu, millel on pikk ja keeruline ajalugu. Varssavi asutati 13. sajandi keskel Mazovia hertsogi Bolesław II poolt ja see oli alguses väike kindlus Łazienki jõe kaldal. Aastate jooksul laienes linn, muutudes kaubanduskeskuseks, mida ümbritses muljetavaldav kindlustus. Varssavi on olnud läbi ajaloo mitmete konfliktide ja sõdade keskmes. 16. sajandil vallutasid linna Rootsi väed, kes tegid sellest oma linnuse. 18. sajandi lõpus sai Varssavist Poola-Liitu kuuluva Poola kuningriigi pealinn ning see muutus kiiresti üheks Euroopa suurimaks ja jõukamaks linnaks. Teine maailmasõda tõi kaasa suured purustused ja inimohvrid Varssavis. Sõja ajal hävitasid sakslased linna ja … Loe edasi…