Oslo | MAI | TALLINNAST | (al.74€)

Oslo on Norra pealinn ja üks põnevamaid linnu Euroopas. Selle külastamine on kindlasti kogemus, mis jääb meelde terveks eluks. Oslo on tuntud oma rikkaliku kultuuripärandi, kauni looduse, kunsti ja arhitektuuri poolest. Siin on mõned põhjused, miks tasub külastada.

Üks suurimaid põhjuseid Oslo külastamiseks on selle loodus. Linna ümbritsevad maalilised mäed ja fjordid, mis pakuvad uskumatuid vaateid. Linnas on palju rohelisi alasid, mille hulgas on ka Frogneri park, mis on üks suurimaid parke kesklinnas. Siin asub kuulus Vigelandi skulptuuripark, kus on üle 200 skulptuuri, mis on loodud Gustav Vigelandi poolt. See on kindlasti üks koht, kus tasub aega veeta ja imetleda kunstiteoseid.

Oslo on ka tuntud oma arhitektuuri poolest. Siin asub mitmeid silmapaistvaid hooneid, sealhulgas Oslo ooperimaja, mis on võitnud mitmeid auhindu oma kaasaegse arhitektuuri poolest. Teine huvitav koht on Oslo raekoda, mis on ehitatud 1950. aastal. Raekoda on hästi säilinud, säilitades oma keskaegse väljanägemise. See on kindlasti koht, mida külastada, kui soovite näha Norra ajaloolist arhitektuuri.

Kui olete kunstisõber, siis on kindlasti koht, mida tasub külastada. Siin on palju galeriisid ja muuseume, kus on välja pandud kohaliku kunstniku tööd. Kõige tuntum muuseum on Munchi muuseum, kus on välja pandud Edvard Munchi maalid. Teised huvitavad muuseumid hõlmavad Norra Rahvusmuuseumi, Norra Rahvusooperi muuseumi ja Vikingi laevade muuseumi.

Oslo on ka suurepärane koht toidunautlejatele. Siin on palju restorane, mis pakuvad kohalikku toitu, sealhulgas mereande, liha ja juustu. Norra on tuntud oma mereandide poolest, sealhulgas lõhe, krevetid ja krabid. Samuti on siin palju erinevaid juuste, mis on valmistatud Norra piimast. Kui soovite proovida kohalikke maitseid, siis külastage kindlasti mõnda restorani.

Soodsad Lennud

TALLINNAST

03.05.23 – 08.05.23 ( 81€ )

10.05.23 – 15.05.23 ( 78€ )

17.05.23 – 20.05.23 ( 84€ )

27.05.23 – 31.05.23 ( 74€ )

Parimad majutused

Booking.com


Reisijuht

  • Oslo

    Oslo

    Oslo on Norra pealinn, mis asub Oslo fjordi kaldal ning on riigi suurim linn. Asutamisest on teada vähem kui tuhat aastat tagasi, mil see oli väike küla nimega Oslo. Linn sai oluliseks Norra pealinnana pärast 1314. aastat, mil see sai Norra kuningate kroonimiskohaks. Linn on ajaloo jooksul kannatanud paljude tulekahjude all, sealhulgas 1624. aasta tulekahjus, mis hävitas suure osa linnast. Pärast tulekahju otsustati linna ümber ehitada, mille käigus rajati uus kaubanduskeskus ja tänava- ning kanalisatsioonisüsteem. Linnaõigused sai tagasi 1838. aastal ja seejärel toimus linnas kiire areng. Tänapäeval on Oslo kaasaegne linn, kus on hästi säilinud ka palju ajaloolisi hooneid ja … Loe edasi…