Oslo vaatamisväärsused | MAI | RIIAST | (al.24€)

Oslo on üks Euroopa kõige kaunimaid pealinnu ja pakub palju erinevaid vaatamisväärsusi. Siin on mõned Oslo kõige huvitavamad vaatamisväärsused.

Üks populaarsemaid Oslo vaatamisväärsusi on Vigelandi park. See maailmakuulus skulptuuride park asub Frogneri linnaosas ja pakub suurepärast vabaõhuelamust nii kohalikele kui ka turistidele. Vigelandi park on avatud aastaringselt ning seal on üle 200 erineva skulptuuri, mis on loodud skulptor Gustav Vigelandi poolt.

Teine huvitav Oslo vaatamisväärsus on Akershusi kindlus, mis asub Oslo sadama ääres. See ajalooline kindlus on ehitatud juba 1290. aastal ja on olnud oluline osa Norra ajaloost. Tänapäeval saate külastada Akershusi kindlust ning näha näiteks Norra kaitsejõudude sõjamuuseumi.

Kolmas populaarne Oslo vaatamisväärsus on Opera maja, mis avati 2008. aastal. See hoone asub Oslo fiordi ääres ning pakub suurepärast vaadet merele. Opera maja on ehitatud Norra fjordidele iseloomulikus stiilis ning pakub kultuurilist elamust erinevate etenduste ja kontsertide kaudu.

Lisaks nendele kolmele vaatamisväärsusele on Oslo veel palju pakkuda. Näiteks võite külastada Oslo raekoda, mis on ajalooline hoone kesklinnas ning pakub vaateid linna südamele. Samuti on populaarsed vaatamisväärsused Norra rahvusgalerii, Munchi muuseum ning Holmenkolleni hüppemägi.

Oslo vaatamisväärsused on ideaalsed nii ajaloo- kui ka kultuurihuvilistele ning pakuvad suurepärast elamust nii kohalikele kui ka turistidele. Kui soovite avastada Norra pealinna, siis ärge jätke neid huvitavaid vaatamisväärsusi vahele!

Soodsad Lennud

RIIAST

09.05.23 – 13.05.23 ( 27€ )

10.05.23 – 13.05.23 ( 27€ )

17.05.23 – 23.05.23 ( 24€ )

24.05.23 – 30.05.23 ( 24€ )

Parimad majutused

Booking.com


Reisijuht

  • Oslo

    Oslo

    Oslo on Norra pealinn, mis asub Oslo fjordi kaldal ning on riigi suurim linn. Asutamisest on teada vähem kui tuhat aastat tagasi, mil see oli väike küla nimega Oslo. Linn sai oluliseks Norra pealinnana pärast 1314. aastat, mil see sai Norra kuningate kroonimiskohaks. Linn on ajaloo jooksul kannatanud paljude tulekahjude all, sealhulgas 1624. aasta tulekahjus, mis hävitas suure osa linnast. Pärast tulekahju otsustati linna ümber ehitada, mille käigus rajati uus kaubanduskeskus ja tänava- ning kanalisatsioonisüsteem. Linnaõigused sai tagasi 1838. aastal ja seejärel toimus linnas kiire areng. Tänapäeval on Oslo kaasaegne linn, kus on hästi säilinud ka palju ajaloolisi hooneid ja … Loe edasi…