Viin | MAI | TALLINNAST | (al.80€)

Viin on üks Euroopa kõige kaunimaid ja kultuuriliselt mitmekülgsemaid linnu, mis pakub igale külastajale midagi erilist. Võrratu Viin on üks nendest kohtadest, kuhu peaks kindlasti minema, kui soovite kogeda suurepärast arhitektuuri, ajalugu, kultuuri ja maailmakuulsaid muuseume.

Esiteks, Viin on kuulus oma arhitektuuri poolest. Linnas on palju erinevaid stiile, alates barokk- ja renessansiarhitektuurist kuni modernsete kõrghooneteni. Võrratu Viin pakub vaatamisväärsusi nagu Schönbrunni palee, mis on kuninglik palee ja maailmapärandi nimistusse kuuluv vaatamisväärsus, ja Stephansdom, mida tuntakse ka St. Stepheni katedraalina. Stephansdomi tornist avaneb võrratu vaade linnale.

Teiseks, Viin on rikkaliku ajalooga linn. Linnas on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, näiteks Hofburgi palee, mis oli Habsburgide keiserlik residents, ja Belvedere paleed, mis kuuluvad samuti maailmapärandi nimistusse. Samuti on Viin tuntud oma muuseumide poolest, sealhulgas Loodusajaloo muuseum, Kunsthistorische muuseum ja Albertina muuseum.

Kolmandaks, Viin on kuulus oma kultuuri poolest. Viin on tuntud oma ooperi- ja balletietenduste poolest ning seal on palju teatreid ja kontserdisaale, kus toimub regulaarselt erinevaid etendusi. Kui otsite midagi muud, siis võite külastada Hundertwasserhausi, mis on omapärane arhitektuuriline ime ja mis on tuntud oma ainulaadse stiili poolest.

Neljandaks, Viin on ideaalne koht toidu- ja joogikultuuri kogemiseks. Viini kohviku kultuur on maailmakuulus ning seal on palju erinevaid kohvikuid, kus saate nautida maitsvat kohvi ja küpsetisi. Lisaks on Viin tuntud oma veinikultuuri poolest ja linnas on palju veinibaare, kus saate proovida kohalikke veine ja teisi jooke.

Kokkuvõttes on Viin võrratu koht, kus külastajad saavad kogeda ajaloolist arhitektuuri, rikkalikku ajalugu, mitmekesist kultuuri ja maitsvat toitu ning jooke. Võrratu Viin pakub midagi kõigile ja on kindlasti üks Euroopa kõige unikaalsemaid ja kultuuriliselt mitmekülgsemaid linnu, mis väärib kindlasti külastamist.

Soodsad Lennud

TALLINNAST

04.05.23 – 12.05.23 ( 80€ )

11.05.23 – 14.05.23 ( 100€ )

16.05.23 – 20.05.23 ( 86€ )

27.05.23 – 31.05.23 ( 81€ )

Parimad majutused

Booking.com


Reisijuht

  • Viin

    Viin

    Viini ajalugu ulatub tagasi enam kui 2000 aastat. Linna asutamine toimus umbes 500 aastat eKr, kui keldi hõimud lõid asula, millest on saanud Viin. Pärast seda valitsesid Viini ala Rooma impeerium, Bütsantsi impeerium ja keskajal ka Babenbergi dünastia. Viin tõusis oluliseks linnaks 13. sajandil, kui seda hakkasid juhtima Habsburgi dünastia valitsejad. Habsburgi dünastia valitsemise ajal sai Viinist üks Euroopa suurimaid ja rikkamaid linnu. Viinist sai Habsburgide impeeriumi keskus ning sellest sai tuntud kui “kuldse ringi” linn, kuna see oli ümbritsetud linnustega. Viini ajaloo oluline verstapost oli 1918. aastal, mil Austria-Ungari impeerium kokkuvarises ja Viin sai iseseisvaks riigiks. Teise maailmasõja ajal … Loe edasi…